wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Do utrzymania jeden krok. SKK pokonał Siarkę (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w trzecim meczu fazy play-out pokonali Siarkę Tarnobrzeg 100:64. Kolejne spotkanie w niedzielę.

Siedlczanie mają za sobą dwa różne mecze w Tarnobrzegu. W pierwszym z nich walka toczyła się punkt za punkt, jednak w czwartej kwarcie gospodarze zdominowali SKK. W drugim meczu obraz gry całkowicie uległ zmianie i podopieczni Michała Spychały odnieśli cenne zwycięstwo nad Siarką. Do utrzymania koszykarzom SKK brakowało dwóch zwycięstw.

Koszykarze SKK sobotni pojedynek rozpoczęli znakomicie. Trafili pierwszych 7/7 rzutów z gry i systematycznie powiększali swoją przewagę. Nie do zatrzymania był Bartosz Wróbel, który w pierwszej kwarcie zdobył 15 punktów. Cały zespół uzyskał natomiast 37 „oczek” i przed drugą odsłoną miał już 20 punktów przewagi.

Pierwsza kwarta niewątpliwie ustawiła mecz. Siedlczanie cały czas dominowali na parkiecie, a piąty bieg włączył kapitan Rafał Sobiło, który nękał rywali rzutami z dystansu. Trener Michał Spychała umiejętnie rotował składem, wiedząc, że już za kilkanaście godzin SKK czeka kolejny mecz z Siarką Tarnobrzeg.

Gospodarze byli lepsi od rywali w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Największa przewaga była w skuteczności rzutów za dwa punkty (60 proc.-27 proc.), zbiórkach (54-33) oraz asystach (25-15). Najskuteczniejszy w całym meczu okazał się Bartosz Wróbel, autor 21 „oczek”.

PLANY SKK

Czwarte spotkanie fazy play-out odbędzie się ponownie w Siedlcach. Początek w niedzielę o godz 16:00.

21.04.18, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

III mecz fazy play-out: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 100:64 (37:17, 15:10, 23:20, 25:17)

SKK: 24. Bartosz Wróbel 21, 19. Rafał Sobiło 20, 6. Marcin Nędzi 15, 8. Rafał Król 12, 5. Karol Obarek 12, 10. Dawid Kołodziński 9, 22. Rafał Stefanik 8, 7. Mateusz Migała 3, 15. Kamil Czosnowski, 16. Paweł Lewandowski

Siarka: 18. Artur Pabianek 21, 41. Patryk Nowicki 14, 5. Mateusz Gazarkiewicz 11, 0. Wiktor Sewioł 6, 4. Jakub Stanios 6, 11. Filip Czyżnielewski 3, 20. Maciej Dominik, 25. Dawid Rypiński

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 2:1 dla SKK

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert