niedziela, 16 czerwca 2024r.

Potyczki przy tenisowym stole. Teodorczuk błyszczała w Nadarzynie.

Siedlecka młodzież w dniach 14-15 kwietnia w Nadarzynie uczestniczyła w wojewódzkich eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym.

Przez cały weekend (14-15 kwietnia) w Nadarzynie młodzi tenisiści stołowi z Mazowsza walczyli w wojewódzkich eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Polski w kat. młodzika, kadeta i żaka.

W sobotę 14 kwietnia w hali GOS w Nadarzynie swoje umiejętności prezentowali młodzicy i młodziczki. Wybornie spisała się Kinga Teodorczuk. Po przejściu kolejnych rund eliminacji dotarła do finału, w którym zwyciężyła! W zasadzie poza spotkaniem półfinałowym (3:2) i finałowym (także 3:2), Teodorczuk bezproblemowo radziła sobie z rywalkami. Triumf w eliminacjach pozwolił Kindze na rywalizację w mistrzostwach województwa.

W grze pojedynczej siedlczanka przegrała półfinałowe starcie i pozostawała walka o brąz. Udało się pokonać rywalkę 3:2 (mimo, że przegrywała 1:2) i medal zawisł na szyi naszej zawodniczki.

W grze podwójnej było jeszcze lepiej. Teodorczuk wraz z koleżanką klubową Julią Andrunik dotarły do finału, w którym musiały uznać wyższość przeciwniczek. Mimo to, ze srebra także należy się cieszyć.

Andrunik grała także w singlu, kończąc zmagania na pozycjach 13-16.

Kinga Teodorczuk zapewniła sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Polski Młodziczek i Młodzików (20-22 kwietnia, Zielona Góra/Drzonków, woj. lubuskie).

W eliminacjach wojewódzkich brali również udział siedleccy tenisiści. Ich starania o wygraną i awans do Mistrzostw Polski okazały się niewystarczające. Oto na których pozycjach w grze pojedynczej sklasyfikowano siedlczan:
5-8. Dominik Rojek
9-12. Filip Rudnicki
13-16. Mateusz Zdoliński

W grze podwójnej IMW para Rojek / Rudnicki była blisko stanięcia na najniższym stopniu podium. Niestety w decydującej potyczce, górą byli rywale. Zdoliński grał z Jakubem Szczypkiem (UKS Bielany 273 Warszawa). W końcowym rozrachunku ten duet sklasyfikowano na miejscach 9-16.

IMW Młodziczek 2018

IMW Młodzików 2018


W rozegranych w niedzielę 15 kwietnia w Nadarzynie zawodach, o medale walczyli żacy i żaczki.

W eliminacjach uczestniczyła Anna Pacelt (Pogoń Siedlce). Po niezłym występie siedlczanka zajęła czwartą pozycję. Nie dało jej to awansu do Mistrzostw Mazowsza.

IMW ŻACZEK 2018

 

źródło: własne / MZTS; foto: MZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;