wtorek, 30 kwietnia 2024r.

SKK Siedlce utrzymał się w I lidze! (fotogaleria)

Koszykarze z Siedlec zrobili ostatni krok. W czwartym meczu fazy play-out pokonali Siarkę Tarnobrzeg 85:68.

Siedlczanie zrobili w sobotę wielki krok w kierunku utrzymania w I lidze. W trzecim meczu wysoko pokonali Siarkę Tarnobrzeg (100:64), będąc drużyną lepszą w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Podopiecznym Michała Spychały brakowało już tylko jednego zwycięstwa, aby zachować ligowy byt.

Niedzielny pojedynek był dużo trudniejszy dla SKK. Siedlczanie mieli na początku duży problem ze skutecznością. Siarka szukała swoich szans w kontratakach, jednak nie wykorzystywała wielu dogodnych okazji.

Od drugiej kwarty zarysowała się wyraźna przewaga gospodarzy. Zaczęły wpadać trójki, a ważne punkty zdobywał Rafał Król. Siedlczanie opanowali zbiórki,  a ponadto popełniali mało strat. Już do przerwy koszykarze Michała Spychały prowadzili 50:34 i był to najniższy wymiar kary.

Po przerwie wkradło się lekkie rozluźnienie. Siedlczanie dominowali na parkiecie, jednak mogli prowadzić zdecydowanie wyżej. Trener gości miał duży problem z rotacją, a w czwartej kwarcie za pięć fauli zeszli z boiska Mateusz Gazarkiewicz oraz Filip Czyżnielewski.

Podobnie jak w sobotę, zawodnicy SKK byli lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Najskuteczniejszy okazał się Rafał Król, autor 20 „oczek”.

PLANY SKK

SKK Siedlce zakończył sezon 2017-18 utrzymaniem w I lidze.

22.04.18, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

IV mecz fazy play-out: SKK Siedlce – Siarka Tarnobrzeg 85:68 (21:14, 29:20, 22:16, 13:18)

SKK: 8. Rafał Król 20, 24. Bartosz Wróbel 16, 5. Karol Obarek 15, 15. Kamil Czosnowski 8, 6. Marcin Nędzi 8, 11. Rafał Sobiło 5, 16. Paweł Lewandowski 4, 10. Dawid Kołodziński 3, 7. Mateusz Migała 2, 22. Rafał Stefanik 2, 33. Rafał Rajewicz 2

Siarka: 11. Filip Czyżnielewski 17, 4. Jakub Stanios 12, 0. Wiktor Sewioł 10, 5. Mateusz Gazarkiewicz 9, 18. Artur Pabianek 9, 41. Paweł Nowicki 6, 25. Dawid Rypiński 3, 10 Szymon Długosz 2

Stan rywalizacji (do trzech zwycięstw): 3:1 dla SKK

źródło: własne, foto: Maciej Sztajnert