niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Pucharowe medale Chwedczuk i Rosłon we Wrocławiu

Od 19 do 22 kwietnia we Wrocławiu odbywała się I runda Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. W zawodach brały udział zawodniczki SKSS Dragon Siedlce.

W dniach 19-22 kwietnia we Wrocławiu juniorzy i juniorki rywalizowali w konkurencji karabinu i pistoletu w ramach I rundy Pucharu Polski w strzelectwie sportowym. Na starcie pojawiło się także pięcioro reprezentantek SKSS Dragon Siedlce.

Nasze strzelczynie rozpoczęły start drugiego dnia zawodów. W pierwszej dziesiątce znalazła się Kinga Kowalik , która rywalizowała w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 60 strzałów. Oto jak przedstawiały się rezultaty z tego dnia:
Pistolet pneumatyczny 60 strz. juniorki:
10. Kinga Kowalik – 544 pkt,
17. Julia Chwedczuk – 533 pkt,
32. Natalia Korneć – 502 pkt

Karabin 60 strz. leżąc juniorki:
19. Gabriela Michalska – 601,9 pkt (rekord życiowy)

Trzeciego dnia zawodów w konkurencji pistoletu sportowego 30+30 dwie nasze zawodniczki uzyskały awans do finału: Kinga Kowalik z czwartego miejsca, a Julia Chwedczuk z siódmej pozycji. W decydującym o medalach strzelaniu Julia uzyskała wynik dający jej drugie miejsce i srebrny medal! Kinga została sklasyfikowana na 7 lokacie. 18 miejsce w tej konkurencji zajęła Natalia Korneć.

Pistolet sportowy 30+30 juniorki:
4. Kinga Kowalik (545 pkt) i 7 miejsce w finale
7. Julia Chwedczuk (541 pkt) i 2 miejsce w finale tej konkurencji i srebrny medal
18. Natalia Korneć (511 pkt).

Karabin 3×40 strz. juniorki:
19. Gabriela Michalska – 1090 pkt.

Ostatni dzień zmagań to udział Gabrieli Michalskiej i Weroniki Rosłon w strzelaniu z karabinu pneumatycznego. Znakomicie spisała się Weronika zajmując w eliminacjach 4 pozycję, która umożliwiała występ w finale. W nim siedlczanka nie miała sobie równych. Wygrała w cuglach zdobywając złoty medal!

Karabin pneumatyczny 60 strz. juniorki:
21. Gabriela Michalska – 598,1 pkt

Karabin pneumatyczny 60 strz. seniorki:
4. Weronika Rosłon – 611,3 pkt oraz 1 miejsce w finale tej konkurencji i złoty medal