sobota, 15 czerwca 2024r.

Siedlecki akcent w londyńskim projekcie

Victoria London to klub piłkarski w Anglii, który został założony przez grupę znajomych z naszego kraju. Zawodnikiem tej drużyny jest siedlczanin – Dominik Pątek.

Założycielami klubu są: Emil Kot oraz Tomek Słowiak. Ten pierwszy chciał założyć własny zespół w Polsce i zacząć od B-Klasy, jednak po wyjeździe do Londynu wyszedł ciekawy projekt dotyczący właśnie Victorii.

Victoria wyszła podczas rozmowy z Tomkiem. Przed wyjazdem do Anglii miałem pomysł, żeby założyć klub w B klasie i poprowadzić go po swojemu – normalne zarządzanie, fajny marketing, stawianie na młodzież. Coś, co robi teraz Janek Stolarski w Rozwoju Warszawa. Tomek powiedział: fajnie, ale zróbmy to w Anglii. – powiedział Emil Kot.

Klub rozpoczął nabór i do zespołu zgłaszali się ciekawi zawodnicy m.in. bramkarz Bartłomiej Fogler, który ma za sobą występy w ekstraklasowej kiedyś Polonii Warszawa, Dawid Krzemień – w przeszłości grał w Polonii Bytom, czy Piotr Murawski trenujący niegdyś w Jagiellonii Białystok pod okiem Michała Probierza.

W ostatnim czasie do zespołu dołączył wychowanek siedleckiej Pogoni – Dominik Pątek. 22-latek zaczynał w juniorach, następnie wraz z resztą zespołu przeniósł się do rezerw. Po niedługim czasie zawodnik przeniósł się do Victorii Kałuszyn. Potem gracz zakończył swoją przygodę w piłkę. Teraz po wyjeździe do Anglii ponownie rozpoczął grę w piłkę.

Victoria obecnie występuje w Middlesex County Football League – Division One (12 poziom), ale jest bliska awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. Jest to półprofesjonalny klub, w którym występują w większości Polacy mieszkający w Anglii. Większość z zawodników pracuje, a następnie z zamiłowania trenuje piłkę nożną.

 
źródło: własne / Weszło.com / Victoria London / Łączy nas pasja; foto: Victoria London (2)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;