piątek, 3 maja 2024r.

Druga porażka z rzędu. Drukarz wywozi punkty z Siedlec (fotogaleria)

Druga porażka z rzędu. Drukarz wywozi punkty z Siedlec

Pogoń II Siedlce na własnym boisku przegrała z Drukarzem Warszawa 0:2. To druga z rzędu porażka Pogonistów.

Siedlczanie do meczu przystąpili w okrojonym składzie. Zabrakło m.in. kontuzjowanych Pawła Marchela i Łukasza Jeglińskiego. Zagrali z kolei: młodzieżowcy z jedynki Dawid Gargasz, Paweł Łydkowski i Dominik Barciak oraz Przemysław Rodak. Ponowny debiut po powrocie z wypożyczenia zaliczył w drugiej połowie Mateusz Wassilow.

Tuż po rozpoczęciu meczu Dawid Gargasz musiał wyjmować piłkę z bramki. Dośrodkowanie z lewej strony, celna główka Korneliusza Sochania i Pogoń II przegrywała 0:1. Od tego momentu Pogoń starała się wyrównać, ale za każdym razem na drodze stawał golkiper przyjezdnych – Krzysztof Mazur. W 8 minucie w pole karne Drukarza wpadł rozpędzony Krystian Zbieć, lecz strzelił wprost w bramkarza. Jedenaście minut potem siedlczanie mieli rzut wolny, ale Paweł Łydkowski z dobrej pozycji trafił w mur. W 27 minucie podopieczni Łukasza Staszczaka zagrozili bramce Pogoni po strzale głową Ahmeda Ayodejiego. Następnie cztery sytuacje mieli siedlczanie. Najpierw w Mazura strzelił Sebastian Szcześniak, a następnie na drodze do szczęścia Mateuszowi Omieciuchowi stanął także bramkarz drużyny ze stolicy. W końcówce odsłony Gargasz złapał piłkę po uderzeniu Bartosza Przyborka.

Po zmianie stron gra siadła. Mało było sytuacji podbramkowych, a jeśli były to po stronie gości. Gra Pogoni nie przypominała tej sprzed przerwy i to Drukarz był bliższy podwyższenia rezultatu. Stało się to w 81 minucie. Jeden ze skrzydłowych zagrał piłkę wzdłuż bramki, a futbolówkę z najbliższej odległości do siatki skierował rezerwowy Daniel Smoczyński. Pogoniści raz zagrozili bramce Mazura po zbyt lekkim strzale Omieciucha.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie biało-niebiescy rozegrają w sobotę 12 maja o 17:00 z MKS w Przasnyszu.

06.05.18, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Drukarz Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Korneliusz Sochań 3, Daniel Smoczyński 81

Pogoń II: 77. Dawid Gargasz – 5. Sebastian Krawczyk (72, 93. Mateusz Wassilow), 23. Piotr Ceranka, 15. Paweł Łydkowski, 14. Michał Markiewicz – 24. Krystian Zbieć (46, 11. Kuba Jóźwiak), 17. Przemysław Rodak, 99. Dominik Barciak, 8. Mateusz Omieciuch, 18. Sebastian Szcześniak – 16. Patryk Skrzypek (46, 98. Bartosz Karczmarek)

Drukarz: 22. Krzysztof Mazur – 3. Kamil Kądziela, 4. Patryk Kostrzanowski, 16. Przemek Paliński, 17. Krystian Kij – 7. Bartosz Przyborek (67, 15. Paweł Sikora), 14. Piotr Markowski (90+4, 11. Jakub Hebda), 8. Ahmed Ayodeji, 6. Piotr Wołowicz (72, 2. Daniel Smoczyński) – 9. Krzysztof Langowski (88, 13. Kamil Smoliński), 10. Korneliusz Sochań (90+2, 18. Mateusz Tarnowski)

Żółte kartki: Piotr Ceranka 11, Sebastian Krawczyk 26, Paweł Łydkowski 84 – Krystian Kij 45+1, Krzysztof Langowski 60

Sędzia: Maciej Posuniak (Radom)