W regionie: Przedpołudniowy mecz w Mordach dla Kosovii (fotogaleria)

W meczu 20 kolejki siedleckiej Klasy A Polonez Mordy – Kosovia Kosów Lacki, lepsi okazali się goście z powiatu sokołowskiego, którzy wygrali 4:1.

Kosovia by liczyć się w walce o awans do klasy okręgowej musiała w Mordach wygrać. Kibice Poloneza, którzy nie są ostatnio rozpieszczani przez swoich piłkarzy (dwie porażki i remis w trzech ostatnich meczach na własnym obiekcie) – liczyli na przełamanie złej passy w meczu z gośćmi z Kosowa Lackiego.

Pierwszy kwadrans gry z lekkim wskazaniem na gospodarzy z Mordów. Później do głosu doszli zawodnicy Kosovii. W 16. minucie bramkę strzelił Witalij Burko, wykorzystując niezdecydowanie defensywy Poloneza. W 28 minucie znakomitym strzałem z rzutu wolnego ustawionego na 20 metrze popisał się młodzieżowiec Łukasz Zalewski – wyprowadzając tym samym gości z Kosowa na dwubramkowe prowadzenie.

Obraz gry na początku drugiej połowy zmienił się, dzięki przesunięciu kapitana Poloneza Daniela Paczuskiego z pozycji środkowego obrońcy do formacji ofensywnej. Wspomniany zawodnik w 54 minucie wziął udział w dwójkowej akcji, przy której asystował Kacper Mróz i precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg pokonał Pawła Wyszomierskiego. Przez dziesięć następnych minut Polonez szukał wyrównującej bramki, jednak to Kosovia zadała kolejny cios. W 64 minucie ponownie na listę strzelców wpisał się Burko, wykańczając zza pola karnego ładną zespołową akcję. Goście z Kosowa nie oddali już prowadzenia, a nawet udało się je podwyższyć. Na dwanaście minut przed końcem, wynik 1:4 ustalił wprowadzony po przerwie Konrad Zębrowski, który ograł bramkarza Poloneza i skierował piłkę do pustej bramki.

W Kosovii zagrał były zawodnik siedleckiej Pogoni – Waldemar Laskowiecki. Z kolei w Polonezie zaprezentowali się inni ex-Pogoniści: Borys Andrzejczuk, Paweł Klewek i Kacper Mróż. W ekipie z Mordów zagrał również Daniel Paczuski (kiedyś Mazowsze Siedlce).

PLANY DRUŻYN

W następnej kolejce siedleckiej A-Klasy (19-20 maja) Kosovia 20 maja o 16:00 powalczy u siebie o kolejne zwycięstwo z Nojszewianką Dobre, natomiast Polonez Mordy zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Cegłów (19 maja, 11:00).

12.05.18, 10:35 – Mordy

Klasa A: Polonez Mordy – Kosovia Kosów Lacki 1:4 (0:2)

Bramki: Daniel Paczuski 54 – Witalij Burko 16, 64, Łukasz Zalewski 28, Konrad Zębrowski 78

Polonez: 1. Daniel Matejczuk – 16. Damian Karpiniuk, 5. Ariel Mysłowski, 10. Daniel Paczuski, 6. Paweł Nawrocki (79, 2. Jacek Ziółecki) – 8. Karol Karpiniuk, 23. Paweł Stępień, 18. Borys Andrzejczuk (46, 25. Paweł Jagiełło), 7. Paweł Klewek, 17. Grzegorz Soszyński (81, 24. Hubert Kondraciuk) – 9. Kacper Mróz (67, 15. Rafał Soszyński)

Kosovia: 1. Paweł Wyszomierski – 8. Bartosz Łagoda, 17. Piotr Rozbicki, 7. Grzegorz Jasiński, 13. Tomasz Wojtczuk – 6. Łukasz Zalewski, 4. Mateusz Zalewski, 14. Witalij Burko, 5. Waldemar Laskowiecki, 3. Ignacy Sidorzak (77, 2. Paweł Dawidowski) – 18. Michał Saczuk (46, 11. Konrad Zębrowski)

Żółte kartki: Ariel Mysłowski 37, Paweł Jagiełło 51 – Bartosz Łagoda 39

Sędzia: Stanisław Witkowski (Siedlce)