czwartek, 20 czerwca 2024r.

Awanse byłych Pogonistów

Pogoń Siedlce spadła z Nice 1 Ligi, ale dla kilku byłych zawodników biało-niebieskich sezon 2017-18 był bardzo udany.

Awans z III do II, z II do I lub z I ligi do Ekstraklasy wywalczyło ośmiu piłkarzy z przeszłością w Pogoni. Są to: Rafał AugustyniakDaniel CiechańskiRobert JanickiArkadiusz JędrychMichał KitlińskiRafał MakowskiMichał Ogrodnik oraz Konrad Wrzesiński.

Promocję na poziom centralny, czyli do drugiej ligi, wywalczyło sobie dwóch zawodników. Ogrodnik awansował wraz z Resovią, natomiast Ciechański z Elaną Toruń. W Nice 1 Lidze w przyszłej kampanii będą mieli okazję zagrać Janicki oraz Kitliński. Pierwszy z wymienionej dwójki wywalczył bezpośredni awans występując w Warcie Poznań, z kolei drugi przyczynił się do degradacji Pogoni. Kitliński jest zawodnikiem Garbarni Kraków i z historycznego sukcesu swojego zespołu cieszył się na stadionie w Siedlcach po wygraniu barażu z biało-niebieskimi.

Najwięcej, gdyż aż czterech piłkarzy zapewniło sobie promocję do Ekstraklasy. W mistrzu Nice 1 Ligi w minionej kampanii występował Augustyniak. Natomiast w drugim zespole, który awansował, czyli w Zagłębiu Sosnowiec, grali Jędrych, Makowski i Wrzesiński.

 

źródło: własne; foto: Kamil Sulej

 

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;