wtorek, 30 kwietnia 2024r.

Zawodowcy z Siedlec lepsi od Reprezentacji Artystów Polskich (fotogaleria)

W Wielkim Meczu rozgrywanym w Siedlcach reprezentacja Zawodowców z naszego miasta pokonała artystów 2:0.

Mecz poprzedziły występy artystyczne oraz przybycie odtwórcy roli marszałka Józefa Piłsudskiego, który odśpiewał hymn Polski.

Zawodowcy już w 2 minucie mogli wyjść na prowadzenie. Łukasz Jarkowski popędził lewym skrzydłem, po czym wyłożył futbolówkę Krzysztofowi Cabajowi, jednak ten w doskonałej sytuacji przestrzelił. W 19 minucie groźnie było pod bramką teamu z Siedlec, ale żaden z zawodników gości nie wykończył podania Krzysztofa Wieszczka. 25 minuta: Piotr Grzebieliszewski z reprezentacji Zawodowców oddał strzał ze skrzydła i trafił w poprzeczkę. W 32 minucie Radosław Popławski uderzył z dystansu w słupek.

45200 – tyle uzbierano na licytacji gadżetów dla AMF Futbol Varsovia.

Już na początku drugiej odsłony Artyści mogli wyjść na prowadzenie. Piotr Czerniejewski minął wychodzącego golkipera Zawodowców, po czym mając przed sobą pustą bramkę oddał strzał, jednak na szczęście siedlczan jeden z zawodników zablokował piłkę. Chwilę później ponownie uderzał Piotr Czerniejewski, ale trafił w obrońcę Zawodowców. W 48 minucie Przemysław Cypryański oddał strzał zewnętrzną częścią stopy, piłkę źle złapał golkiper siedlczan i ta trafiła w słupek. Pięć minut później Marcin Aleksiejewicz wygrał pojedynek bramkarski w sytuacji sam na sam z Piotrem Czerniejewskim. W 74 minucie siedlczanie strzelili upragnionego gola, a na listę strzelców wpisał się Piotr Woźnica, który po podaniu z głębi pola znalazł się w sytuacji sam na sam i strzałem od słupka wpakował piłkę w siatce. Wynik meczu w ostatniej minucie spotkania ustalił Kamil Piwowarski, który wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości.

Groźnej kontuzji w pierwszej odsłonie doznał Marcin Mroczek, który został przetransportowany do szpitala. Na przedmeczowej rozgrzewce urazu doznał także Radosław Majdan. Golkipera przewieziono do specjalistycznej kliniki, gdzie stwierdzono, że zerwał więzadła.

17.05.18, 16:15 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Mecz towarzyski: Siedleccy Zawodowcy – Reprezentacja Artystów Polskich 2:0 (0:0)

Bramki: Piotr Woźnica 64, Kamil Piwowarski 80

Grano 2×40 minut.

Zawodowcy: (skład wyjściowy + rezerwowi) 1. Andrzej Olszewski,  1. Marcin Aleksiejewicz, 1. Adrian Starak – 2. Tomasz Araszkiewicz, 3. Michał Koć, 4. Krzysztof Cabaj, 5. Kamil Piwowarski, 6. Robert Chojecki, 7. Karol Kozak, 8. Wojciech Bolesta, 9. Radosław Popławski, 10. Jarek Neścior, 11. Tomasz Buda, 12. Piotr Grzebieliszewski, 13. Michał Wąż, 14. Konrad Łubko, 15. Marcin Derkacz, 16. Bartosz Kosyl, 17. Sebastian Klocek, 18. Marek Plichta, 19. Norbert Mazurczak, 20. Piotr Woźnica, 21. Jarosław Głuchowski, 23. Dariusz Strus, 24. Łukasz Jarkowski, 25. Wojciech Oziębło, 26. Sebastian Domański, 27. Karol Szymański, 28. Krzysztof Raźniak

Artyści: (skład wyjściowy + rezerwowi) 1. Grzegorz Jędrzejewski – 13. Marcin Mroczek, 5. Rafał Mroczek, 9. Przemysław Cypryański, 8. Krzysztof Wieszczek, 7. Marcin Piętowski, 6. Robert Cichoń, 21. Piotr Woszniowski, 28. Piotr Czerniejewski, 18. Michał Szyc, 69. Jacek Kopczyński, 14. Adam Wolski, 14. Oskar Stoczyński, 77. Piotr Świerczewski, 20. Maciej Florek, 65. Jarosław Jakimowicz

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)