poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Siedleccy lekkoatleci rywalizowali w Warszawie

W weekend 23-24 czerwca w Warszawie lekkoatleci z naszego miasta wzięli udział w trzech imprezach sportowych.

W sobotę, 23 czerwca odbyły się zawody w chodzi sportowym z Robertem Korzeniowskim. W kategorii mężczyzn na dystansie 3000 metrów pierwsze miejsca zajął Szymon Przestrzelski z WLKS Nowe Iganie. Natomiast w rywalizacji kobiet również na dystansie 3 kilometrów na podium stanęły dwie zawodniczki z WLKS. Pierwsza była Ewelina Cymbalińska, a tuż za nią uplasowała się Ewelina Kosiorek.

Zawody w chodzie sportowym

Przez cały weekend na stadionie AWF odbywały się kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W dziesięcioboju mężczyzn (U-18) 9 miejsce zajął Michał Wyrębiak z SKS Feniks Siedlce.

Kwalifikacje do OOM

Ostatnia z imprez to Warszawska Liga Atletyczna. W biegu na 3000 metrów na drugiej pozycji uplasował się zawodnik MKS Pogoń Siedlce – Kajetan Przestrzelski. Kolejny z reprezentantów Pogoni to Krystian Mazur. Siedlczanin był najlepszy w biegu na dystansie 400 metrów przez płotki. Natomiast Kamil Jedliński (WLKS Nowe Iganie) rywalizował w rzucie dyskiem i zdobył srebrny medal. Jego klubowy kolega Jan Parol w pchnięciu kulą był najlepszy.