czwartek, 18 lipca 2024r.

Hiszpania szczęśliwa dla Sylwii Mikołajczuk. 5 medali siedlczanki w MŚ!

Siedlczanka Sylwia Mikołajczuk odniosła wielki sukces zdobywając 5 medali w Mistrzostwach Świata w Beach Tennisie Federacji IFBT.

Od 28 czerwca do 1 lipca w miejscowości Castelldefels położonej koło Barcelony odbyły się Mistrzostwa Świata w tenisie plażowym (Beach Tennis) Federacji IFBT. W czempionacie globu wzięła udział Sylwia Mikołajczuk. Pochodząca z Siedlec zawodniczka rozpoczęła swoją przygodę ze sportem od tenisa ziemnego, ale od niedawna postawiła na plażową odmianę tenisa.

Sylwia miała już okazję zdobywać medale mistrzostw Polski oraz stawać na podium zawodów ITF w tenisie plażowym. Mistrzostwa Świata w Hiszpanii były kolejną okazją do powiększenia swojego dorobku medalowego. I tak też się stało. Mikołajczuk na podium stawała aż pięciokrotnie! Zdobyła złoty medal w mikście (w parze z Przemysławem Kliberem), srebrny medal w singlu, srebrny medal w deblu PRO (w parze z Aleksandrą Adamską), brązowy medal w deblu ADV (także z Aleksandrą Adamską) oraz brązowy medal w Pucharze Narodów (Aleksandra Adamska, Przemysław Kliber, Paweł Krupski).

 

źródło: własne / PFTP; foto: archiwum Sylwii Mikołajczuk

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;