piątek, 14 czerwca 2024r.

Polska reprezentacja tenisa plażowego walczyła w stolicy Rosji

Reprezentacja Polski z siedlczanką Sylwią Mikołajczuk w składzie, brała udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata w tenisie plażowym.

W dniach 6-12 sierpnia w Moskwie rozegrane zostały Drużynowe Mistrzostwa Świata w tenisie plażowym. W czteroosobowej reprezentacji Polski wystąpiła pochodząca z Siedlec, Sylwia Mikołajczuk.

Polska wygrała pierwszy mecz o wejście do głównej „drabinki” pokonując Mołdawię. Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk wygrały 6:0, 6:1, a debel męski Daniel Półkoszek i Jakub Tokarz odnieśli zwycięstwo 6:1, 6:2.

W drugim meczu przyszła wygrana z reprezentacją Maroka. Aleksandra Adamska i Sylwia Mikołajczuk triumfowały 6:3, 6:1, a Daniel Półkoszek i Jakub Tokarz wygrali 7:5, 3:6, 6:4. Dzięki temu zwycięstwu Polska awansowała do czołowej szesnastki turnieju głównego.

Kolejny mecz z Brazylią – drugą ekipa zeszłorocznych Drużynowych Mistrzostw Świata, nie był udany dla reprezentantów Polski. Ola i Sylwia przegrały 0:6, 4:6, zaś Daniel i Jakub ulegli 1:6, 0:6. W tym momencie pozostawała walka o zajęcie jak najwyższej lokaty w przedziale od 9 do 16 miejsca.

W starciu z reprezentacją Hiszpanii, Polki wygrały 6:4, 2:6, 10:5, a Polacy triumfowali 2:6, 6:3, 10:6. W pojedynku z Łotwą Ola i Sylwia wprawdzie wygrały 4:6, 6:4, 10:6, lecz Daniel i Jakub doznali porażki 3:6, 0:6. W związku z powyższym nastąpiła konieczność rozegrania mikstów, w których górą byli Polacy (6:2, 6:2). W meczu o 9 miejsce reprezentacja Polski pokonała rozstawiona z numerem 5 Wenezuelą i zajęła 9 miejsce – najwyższe w swojej historii startów.

Dodajmy, że na 6 meczów, reprezentacja Polski 5 spotkań wygrała, a przegrała jedynie z Brazylią, która w końcowym rozrachunku została drużynowym mistrzem świata.

 

źródło: PFTP; foto PFTP (FB)

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;