Rywal nie straszny Pogoni. Juniorzy grają dalej (fotogaleria)

Rywal nie straszny Pogoni. Juniorzy grają dalej

Zespół Pogoni U-19 zwyciężył w Ruchnie z b-klasowym Rywalem 2:1 i przeszedł do kolejnej rundy okręgowego Pucharu Polski.

Zespół prowadzony przez trenera Daniela Baja od początku meczu lepiej prezentował się na boisku, stwarzając więcej bramkowych okazji. Gospodarze ograniczyli się do sporadycznych akcji ofensywnych, które także chwilami siały zamęt w formacji defensywnej MKP. W 24 minucie piłka po raz pierwszy znalazła drogę do bramki. Na niesygnalizowany strzał z bocznego sektora boiska zdecydował się Dominik Kocon i pokonał zaskoczonego bramkarza – Patryka Zawadzkiego. W 33 minucie po niebezpiecznym faulu, czerwoną kartkę ujrzał Mateusz Kowalczyk i Rywal zmuszony był grać w dziesiątkę. Mimo osłabienia tuż przed przerwą padła wyrównująca bramka Dominika Polaka.

W drugiej odsłonie więcej z gry mieli Pogoniści, ale zabrakło im skuteczności. Gdy wszyscy zebrani na stadionie wyczekiwali rzutów karnych biało-niebiescy przeprowadzili kontratak, po którym padł zwycięski gol dla biało-niebieskich autorstwa Mateusza Jarkowskiego. Mimo jeszcze dwóch okazji dla Pogoni, więcej bramek nie padło.

PLANY JUNIORÓW POGONI

Druga runda okręgowego Pucharu Polski zaplanowana została na 29 sierpnia. W najbliższą niedzielę 19 sierpnia o 18:00 Pogoń U-19 rozpocznie sezon w Ekstralidze mazowieckiej meczem z Unią w Warszawie.

15.08.18, 17:30 – Ruchna

PP OZPN: Rywal Ruchna – Pogoń III Siedlce 1:2 (1:1)

Bramki: Dominik Polak 43 – Dominik Kocon 24, Mateusz Jarkowski 87

Rywal: 1. Patryk Zawadzki (46, 33. Mateusz Góralczyk) – 25. Daniel Sobotka, 31. Maciej Piesak (70, 13. Sebastian Nowak), 17. Adrian Kocon, 8. Szymon Czarnecki – 9. Mateusz Kowalczyk, 7. Krzysztof Piesak, 6. Kamil Stokowski, 15. Dominik Polak, 2. Norbert Kocon (58, 4. Kamil Zapisek) – 10. Wojciech Kubój (58, 18. Krystian Grelik)

Pogoń III: 12. Jakub Bieliński – 24. Jakub Jarosz (61, 11. Cezary Chraszcz), 2. Aleksander Woźnica, 13. Igor Łęczycki, 26. Dominik Kocon (69, 99. Patryk Bielecki) – 77. Maciej Litwiński, 18. Mateusz Karczmarski, 10. Jan Mruz, 6. Mateusz Jarkowski, 7. Sebastian Barej (90+1, 15. Robert Jóźwiuk) – 9. Michał Filipek (84, 28. Bartosz Gawron)

Żółte kartki: Mateusz Karczmarski 40, Jan Mruz 76, Aleksander Woźnica 90+4

Czerwona kartka: Mateusz Kowalczyk 33 (Rywal, za brutalny faul)

Sędzia: Stanisław Witkowski (Siedlce)