Łosice za burtą. Pogoń U-19 w III rundzie (fotogaleria)

Łosice za burtą. Pogoń U-19 w III rundzie

Zespół Pogoni U-19 pokonał w meczu II rundy okręgowego Pucharu Polski b-klasowy ŁDK Łosice 3:1 i awansował do kolejnej rundy.

Pogoniści byli w tym spotkaniu lepsi. Na pierwszego gola kibice zebrani na bocznym boisku stadionu ROSRRiT musieli czekać do 22 minuty. Wtedy z linii końcowej zagrał Wojciech Sidoruk, piłka trafiła do Michała Filipka, który dał prowadzenie swojej drużynie. Jeszcze przed przerwą w polu karnym faulowany był Sidoruk i sędzia Tomasz Seredziuk wskazał na 11 metr. Rzut karny wykorzystał Aleksander Woźnica. Po zmianie stron do ataku ruszyli goście. Najlepsze sytuacje miał m.in. Marek Sawicki, jednak zabrakło mu skuteczności. W 80 minucie odżyły nadzieje Łosic. Dominik Chraszcz podał do Macieja Szpury, a ten zdobył kontaktowego gola. Za chwilę, po stałym fragmencie gry bitym przez Jana Mruza wynik na 3:1 ustalił ponownie Woźnica.

PLANY JUNIORÓW

Kolejna runda Pucharu Polski OZPN Siedlce zaplanowana została na 12 września. Z kolei w najbliższą sobotę, o godzinie 15:15 Pogoniści w ramach Ekstraligi wojewódzkiej U-19 podejmą Znicza Pruszków.

22.08.18, 17:00 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP OZPN: Pogoń III Siedlce – ŁDK Łosice 3:1 (2:0)

Bramki: Michał Filipek 22, Aleksander Woźnica 35 (k), 82 – Maciej Szpura 80

Pogoń III: 12. Jakub Bieliński – 77. Maciej Litwiński, 24. Jakub Jarosz, 2. Aleksander Woźnica, 99. Patryk Bielecki (80, 28. Bartosz Gawron) – 11. Cezary Chraszcz, 13. Igor Łęczycki (44, 6. Mateusz Jarkowski), 27. Maciej Gawinkowski, 10. Jan Mruz, 8. Wojciech Sidoruk (90, 15. Robert Jóźwiuk) – 9. Michał Filipek (60, 7. Sebastian Barej)

ŁDK: 1. Daniel Starosielski – 21. Igor Kowaluk (46, 19. Przemysław Pączek), 6. Mariusz Szupiluk, 20. Adam Kamiński, 13. Jakub Głuchowski – 10. Damian Wielgórski (46, 26. Dominik Chraszcz), 22. Paweł Bartoszuk, 23. Dawid Ułasiuk (90, 3. Dominik Marczewski), 27. Marcin Wierzbicki (46, 7. Artur Chraszcz) – 4. Marek Sawicki (80, 17. Marcin Chwedoruk), 11. Patryk Bartniczuk (60, 9. Maciej Szpura)

Sędzia: Tomasz Seredziuk (Siedlce)

Widzów: 80

Pozostałe wyniki II rundy:

Fenix Siennica – Płomień Dębe Wielkie 0:3 (wo) – gospodarze wycofali się z rozgrywek
Hutnik Huta Czechy – Victoria Kałuszyn 3:0 (wo) – goście wycofali się z rozgrywek
Mazovia II Mińsk Mazowiecki – Tajfun Jartypory 9:0
MKS Małkinia (Małkinia Górna) – Jabłonianka Jabłonna Lacka 5:4
Niwa Tęczki – Wilga Miastków Kościelny 2:3
Olimpia Latowicz – Czarni Węgrów 8:4
Podlasie Sokołów Podlaski – Wektra Zbuczyn 2:2 k. 6-5
Tęcza Korczew – Tygrys Huta Mińska 1:3
ULKS Gołąbek – Kolektyw Oleśnica 2:1
Wicher Sadowne – Zryw Sobolew 2:4