czwartek, 20 czerwca 2024r.

Zagraniczne wojaże Grzybowskiej-Franc na turnieje World Tour

Siedlczanka Katarzyna Grzybowska-Franc w ostatnich dniach uczestniczyła w dwóch turniejach World Tour w tenisie stołowym: w Bułgarii i w Czechach.

Wychowanka Pogoni Siedlce, Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka były rozstawione z „szóstką” w turnieju gry podwójnej World Touru w bułgarskim mieście Panagiuriszte (Asarel Bulgaria Open). Oznaczało to, że rywalizację rozpoczną od 1/8 finału. Ich rywalki – Valeria Shchebratykh i Mariia Tailakova oddały mecz walkowerem. Tym sposobem polski debel znalazł się w ćwierćfinale, w którym trafił na japoński duet: Hashimoto Honoka/Hitomi Sato. W nim potrzeba było aż pięć partii, by rozstrzygnęły się losy meczu. Zwycięsko z tej potyczki wyszły najwyżej rozstawione w turnieju przedstawicielki Kraju Kwitnącej Wiśni.

1/4 finału:
Hashimoto/Sato – Partyka/Grzybowska-Franc 3:2 /9:11, 11:9, 11:7, 9:11, 11:8/

Grzybowska-Franc brała także udział w eliminacjach do turnieju głównego gry singlowej. Niestety siedlczance nie udało się awansować do grona najlepszych.


21 sierpnia w czeskim Ołomuńcu rozpoczął się ITTF World Tour Czech Open. Katarzyna Grzybowska-Franc i Natalia Partyka w tym turnieju także zostały rozstawione z numerem „6” i rozpoczynały zmagania od 1/8 finału. Ledwo Polki zaczęły, a już musiały pożegnać się z turniejem. Duet: Sarah De Nutte i Alex Galic okazał się lepszy od Kasi i Natalii i wygrał 3:1.

1/8 finału:
Natalia Partyka/Katarzyna Grzybowska-Franc – Sarah De Nutte/Alex Galic 1:3 /9:11, 11:8, 7:11, 6:11/

Grzybowska-Franc wystąpiła ponadto w eliminacjach gry pojedynczej kobiet, w których przegrała z Portorykanką Melanie Diaz 3:4 i odpadła z turnieju.

 

źródło: własne / PZTS; foto: eurosport.interia.pl

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;