Mazovia zbyt mocna. Pogoń U-19 odpada z Pucharu Polski (fotogaleria)

Mazovia zbyt mocna. Pogoń U-19 odpada z Pucharu Polski

Juniorzy siedleckiej Pogoni U-19 przegrali w meczu III rundy okręgowego Pucharu Polski z mińską Mazovią 1:3. Honorową bramkę dla Pogonistów zdobył Patryk Bielecki.

Młodzi Pogoniści tylko na papierze zmierzyli się z IV-ligowcami. Do meczu Mazovia przystąpiła grając zawodnikami zawodnikami rezerw z ligi okręgowej.

Od początku lepiej na boisku prezentowali się mińszczanie. Zespół gości prowadził grę i stwarzał więcej okazji bramkowych, czasami zamykając Pogonistów we własnym polu karnym. W 25 minucie mińszczanie wyszli na prowadzenie. Jeden z gości zgrał piłkę do Kacpra Smoderka, a ten umieścił piłkę w siatce. Przed przerwą wyrównać mógł Mateusz Jarkowski, lecz Krystian Flis sparował piłkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron szansę miał Maciej Litwiński, ale na posterunku był Flis. W 68 minucie Mazovia podwyższyła na 2:0. Podopieczni Roberta Gójskiego wykonywali rzut rożny, piłka trafiła pod nogi Jana Laskowskiego, który po nodze defensora biało-niebieskich posłał piłkę do siatki. Chwilę potem mogła paść kolejna bramka dla Mazovii, ale Dominik Dźwigała trafił w słupek. W 74 minucie głową na 3:0 strzelił Krystian Rogala po dośrodkowaniu Adama Śpiewaka. W 80 minucie siedlczanie zdobyli honorowego gola po strzale głową Patryka Bieleckiego. Ponadto okazje na gola dla Pogoni mieli Maciej Gawinkowski i Jarkowski, jednak wynik meczu nie uległ zmianie.

Trenerem Mazovii jest były piłkarz Pogoni – Robert Gójski.

PLANY POGONI U-19

16 września o 11:00 juniorzy Pogoni w ramach Ekstraligi mazowieckiej U-19 zagrają w Płocku z miejscową Wisłą.

12.09.18, 16:30 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

PP OZPN: Pogoń III Siedlce – Mazovia Mińsk Mazowiecki 1:3 (0:1)

Bramki: Patryk Bielecki 80 – Kacper Smoderek 25, Jan Laskowski 68, Krystian Rogala 74

Pogoń III: 12. Jakub Bieliński – 99. Patryk Bielecki, 27. Maciej Gawinkowski, 2. Aleksander Woźnica, 77. Maciej Litwiński – 7. Sebastian Barej (80, 15. Robert Jóźwiuk), 18. Mateusz Karczmarski (90+5, 28. Bartosz Gawron), 10. Jan Mruz (58, 4. Jakub Siłuszyk), 6. Mateusz Jarkowski, 11. Cezary Chraszcz (72, 24. Jakub Jarosz) – 9. Michał Filipek

Mazovia: 33. Krystian Flis – 8. Łukasz Bogusz, 4. Dominik Dźwigała, 5. Adrian Abelski, 14. Mateusz Gromysz – 6. Szymon Staska (80, 21. Antoni Malka), 9. Patryk Niemyjski (46, 16. Kacper Pyrek), 15. Krystian Rogala, 10. Piotr Parobczyk, 7. Daniel Świerżewski (46, 20. Jan Laskowski) – 35. Kacper Smoderek (72, 3. Adam Śpiewak)

Żółte kartki: Mateusz Karczmarski 66, Patryk Bielecki 90 – Dominik Dźwigała 90+1

Sędzia: Piotr Pniewski (Siedlce)