niedziela, 23 czerwca 2024r.

Rusza II liga. Na co stać Ósemkę?

Sobotnim starciem z Nike Węgrów Ósemka Siedlce zainauguruje rozgrywki II ligi. Na co stać Ósemkę w nadchodzącym sezonie?

Za Ósemką intensywny okres przygotowawczy. Siedlczanki w letniej przerwy były na dwóch zgrupowaniach. Ponadto podopieczne Jarosława Plewińskiego wzięły udział w turnieju towarzyskim w Tomaszowie Lubelskim, w którym uplasowały się na trzecim miejscu. Zwieńczeniem przygotowań były dwa sparingi: w Warszawie z AZS AWF UKSW i w Lublinie z AZS UMCS.

Teraz czas już tylko na rywalizacją w lidze. W rozgrywkach wystartuje jedenaście ekip. Ósemka nie jest w gronie faworytów, ale na pewno siedlczanki spróbują sprawić niespodziankę. Poprzedni sezon Ósemka zakończyła na wysokim piątym miejscu, rywalizację kończąc minimalną porażką w I rundzie fazy play-off z BAS Białystok. W tym sezonie runda zasadnicza zakończy się w lutym 2019 roku, a potem przyjdzie czas na najważniejsze rozstrzygnięcia.

1 kolejka (29 września)

AZS AWF UKSW Warszawa: pauza

BAS Białystok – Sparta Warszawa

LTS Legionovia Legionowo – Chemik Olsztyn

MUKS Rawa Mazowiecka – Krótka Mysiadło

NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Łaskovia Łask

Ósemka Siedlce – Nike Węgrów

W porównaniu do zeszłego sezonu w Ósemce zaszło trochę zmian. W zespole z Mazowsza nie będą występowały już: Marta ZichKatarzyna PyzdrowskaMalwina StroińskaKarina PinczukIga Bogusz  oraz Marta Maja Orzyłowskie. Z kolei klub zasiliły: Maria RaszekPaulina SzymańskaAneta MatczakMonika KawaMichalina Sikora oraz Dorota Jasionowska. Kadra nie jest zamknięta. Do zespołu mogą dołączyć jeszcze dwie zawodniczki.

Kadra Ósemki na sezon 2018-19

Ewa Grzelak, Dorota Jasionowska, Ewelina Karsztun, Monika Kawa, Agnieszka Krzymowska, Aneta Matczak, Maria Raszek, Michalina Sikora, Agata Skikiewicz, Paulina Szymańska

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;