wtorek, 23 lipca 2024r.

Polki po triumfie ze Słowenią, z awansem do DME 2019

Zwycięstwo polskich tenisistek stołowych ze Słowenią zapewniło biało-czerwonym awans do Drużynowych Mistrzostw Europy 2019 we francuskim Nantes.

W Murskiej Sobocie polskie tenisistki stołowe zagrały trzeci mecz eliminacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Reprezentacja Słowenii nie sprawiła Polkom, z siedlczanką Katarzyną Grzybowską-Franc w składzie, wielu problemów.

„Grzybcia” otworzyła wynik spotkania wygrywając z liderką Słowenii (93 w rankingu ITTF) Alex Galic 3:1. Natalia Partyka również odprawiła swoja rywalkę w stosunku 3:1, zaś Natalia Bajor poradziła sobie z Aną Tofant bez straty seta.

Polki wygrywając to spotkanie, zapewniły sobie awans do przyszłorocznych finałów w Nantes na początku września (3-8). W pierwszym meczu tych zespołów w Gdańsku też lepsze były biało-czerwone (3:0).
W grupie jest jeszcze Ukraina, z którą Polska zmierzy się 20 listopada, ale to będzie już starcie tylko o prestiż, bo wyprzedzenie naszego wschodniego sąsiada jest praktycznie niemożliwe – w pierwszym meczu Ukrainki wygrały z mami 3:0 bez straty seta.

Słowenia – Polska 0:3

Alex Galic – Katarzyna Grzybowska-Franc 1:3
Katarina Strazar – Natalia Partyka 1:3
Ana Tofant – Natalia Bajor 0:3

 

źródło: własne / PZTS / Przegląd Sportowy; foto: Przegląd Sportowy

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;