niedziela, 14 lipca 2024r.

Tenisiści rywalizowali w Białymstoku

Trzech zawodników reprezentujących MKS Pogoń Siedlce wzięło udział w 1 Grand Prix Polski Seniorów w tenisie stołowym.


W turnieju zagrali: Damian Kreft, Tomasz Tomaszuk oraz na co dzień grający w Holandii Jakub Folwarski. Dwóch pierwszych zagrało najpierw w eliminacjach.

Damian Kreft zmagania w zawodach rozpoczął od gry w grupie 1. Tam tenisista nie miał sobie równych i po dwóch wygranych awansował do kolejnej fazy z pierwszego miejsca. Następnie w I rundzie pucharowej Kreft otrzymał wolny los. W kolejnym etapie gracz Pogoni pokonał Bartosza Czerwińskiego (MRKS Gdańsk) 3:0. Niestety, w kolejnej rundzie Kreft przegrał po zaciętym boju z Samuelem Kulczyckim 2:3 i odpadł z turnieju.

W grupie 6 rywalizację rozpoczął Tomasz Tomaszuk, który pokonał swoich rywali i zajął 1 miejsce. Rundę pucharową siedlczanin zaczął od wolnego losu. W kolejnej turze tenisista wygrywając 3:1 okazał się lepszy od Kacpra Petasia. Tomaszuk awans do turnieju finałowego zapewnił sobie w meczu z Janem Olkiem, w którym zwyciężył 3:1.

SENIORZY – ELIMINACJE

W etapie grupowym Jakub Folwarski grał w grupie 7. Siedlczanin bez problemów przebrnął przez tę fazę turnieju. Następnie w I rundzie Folwarski zmierzył się z Grzegorzem Janczewskim i wygrał ten pojedynek 4:0. Później lepszy od Folwara okazał się Patryk Zatówka, który zwyciężył 4:0. Ostatecznie tenisista z Siedlec uplasował się na miejscach 5-8.

Tomasz Tomaszuk po trzech zwycięstwach w etapie grupowym awansował do kolejnej fazy. Tam jednak nie poszło mu najlepiej i już w I rundzie przegrał z Michałem Bańkoszem 1:4. Siedlczanin swój udział w zawodach zakończył na miejscach 13-16.

SENIORZY

 

źródło: własne / PZTS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;