piątek, 19 lipca 2024r.

Kapitalny sezon Rychlika i Kocaka

Dwóch motocyklistów reprezentujących Siedlce na ogólnopolskich i międzynarodowych torach – z pewnością zaliczy obecny sezon do niezwykle udanych.

Pochodzący spod Siedlec Karol Rychlik skończył obecny sezon w motocyklowym Pucharze Polski Rookie 1000  ze srebrnym medalem w klasyfikacji generalnej. Motocyklista wygrał cztery ostatnie wyścigi, a w sumie aż w 9 z 12 startów stawał na podium. Rychlik uplasował się również na drugim miejscu w międzynarodowym Pucharze Europy Alpe Adria Cup.

– To do tej pory mój najlepszy sezon. Marzenia są po to, żeby je spełniać. Moje aktualne osiągnięcia są spełnieniem marzeń z dzieciństwa, kiedy motosport w Polsce nie był tak rozwinięty jak dzisiaj. Od około 2008 roku rozpoczął się rozkwit tej dyscypliny, przede wszystkim w sportach motocyklowych. Obecnie Polacy są nawet dostrzegani w mistrzostwach świata. Wstępnym planem na przyszły sezon jest połączenie sił z innymi zespołami i start w World Endurance, wyścigach 8-, 12-, i 24-godzinnych na terenie całego świata. To jest praca zespołowa trzech zawodników o odpowiednich predyspozycjach fizycznych i psychicznych na jednym motocyklu – powiedział dla „Życia Siedleckiego” Rychlik.

Karol Rychlik (w środku) po zwycięstwie w ostatnim z wyścigów w Pucharze Polski Rookie 1000 w Oschersleben.

Z bardzo dobrej strony w Pucharze Polski Rookie 1000 pokazał się również Grzegorz Kocak, którego ostatecznie sklasyfikowano na piątym miejscu w klasyfikacji końcowej.

Klasyfikacja Pucharu Polskie Rookie 1000 w sezonie 2018

 

źródło: własne, facebook.com/RychlikRacingTeam, zyciesiedleckie.pl ; foto: facebook.com/RychlikRacingTeam, www.tomexwyniki.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;