sobota, 20 lipca 2024r.

W Łodzi o cztery punkty

Mecz Widzew Łódź – PGE MKK Siedlce odbędzie się w ramach 2 kolejki, ale jego waga będzie zdecydowanie większa niż wskazuje moment jego rozegrania.

Podopieczne Teodora Mollova zainaugurowały sezon w Gdyni od wyraźnej porażki. To już historia. PGE MKK poznał potencjał Basketu już w czasie turnieju w Lublinie i zdawał sobie sprawę, że o wygraną w Trójmieście będzie niezwykle trudno. Podobnie o swojej inauguracji mogłyby powiedzieć łodzianki, które mierzyły się z mistrzyniami Polski z Polkowic.

Widzew przeszedł latem metamorfozę porównywalną do tej, która zaszła w PGE MKK. Za sterami łódzkiej ekipy od niedawna zasiada Elmedin Omanić. Jego asystentką jest znana z gry w Siedlcach – Małgorzata Myćka. Po drugiej strony barykady zaprezentuje się Marta Urbaniak, która w sezonie 2015-16 reprezentowała łódzki klub.

PGE MKK dysponuje ofensywą zdolną do zdobycia około 70 punktów w każdym spotkania. Problemem jest jednak defensywa. Jeżeli trener Mollov znajdzie sposób na jej usprawnienie to siedlczanki nie powinny obawiać się rywalizacji z Widzewem.

W poprzednim sezonie PGE MKK rywalizował z Widzewem o utrzymanie. Walka trwała do ostatniej sekundy rundy zasadniczej. Góra były siedlczanki. Jak będzie w sobotę w Łodzi? Początek meczu o 16:30.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;