czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Słaba druga połowa i porażka z Polfarmeksem (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 3 kolejki I ligi przegrali z Polfarmeksem Kutno 72:86.

Koszykarze SKK Siedlce dopiero 6 października zainaugurowali nowy sezon I ligi. Zadanie mieli piekielnie trudne, gdyż rywalem zespołu Michała Spychały był jeden z faworytów rozgrywek – Sokół Łańcut. Ekipa z Podkarpacia nie zawiodła swoich kibiców i pewnie pokonała drużynę z Siedlec 89:63.

W pierwszej połowie meczu z Polfarmeksem, siedlczanie dotrzymywali kroku rywalom. Tradycyjnie świetnie prezentował się Rafał Król, który do przerwy zdobył 17 punktów. SKK miał jednak problem z zatrzymaniem obwodowych graczy z Kutna, przez co wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po przerwie ton grze nadawał już Polfarmex. Siedlczanie stracili dobrą skuteczność z pierwszej połowy i w trzeciej odsłonie zdobyli zaledwie 8 punktów. Goście natomiast górowali nad SKK w zbiórkach, asystach oraz przechwytach.

W zespole z Kutna wystąpił były zawodnik SKK – Karol Obarek.

PLANY SKK

W następnej kolejce SKK Siedlce zagra na wyjeździe ze Zniczem Pruszków. Początek meczu w środę o godz. 19:00.

13.10.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Polfarmex Kutno 72:86 (19:23, 25:19, 8:13, 20:31)

SKK: 8. Rafał Król 27, 22. Bartosz Wróbel 11, 33. Maciej Strzelecki 7, 35. Roman Janik 5, 24. Artur Pabianek 5, 5. Marcin Pławucki 5, 19. Rafał Sobiło 5, 16. Nikodem Sirijatowicz 4, 6. Marcin Nędzi 3

Polfarmex: 41. Paweł Nowicki 17, 3. Bartosz Majewski 16, 7. Patryk Gospodarek 14, 9. Michał Marek 14, 1. Patryk Wieczorek 10, 33. Maciej Żmudzki 5, 11. Karol Obarek 3, 12. Szymon Pawlak 3, 15. Flip Czyżnielewski 2, 10. January Sobczak 2