Trwa zła passa KPS na wyjeździe

W meczu 5 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 1:3.

Siedlczanie wyjechali do Częstochowy opromienieni ważną wygraną ze Ślepskiem Suwałki (3:1). Podopieczni Witolda Chwastyniaka w sobotę chcieli odnieść pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Wcześniej przegrali z Krispolem Września (0:3) oraz Stalą Nysa (0:3). Norwid Częstochowa z kolei po trzech meczach miał na koncie tylko dwa punkty.

Pierwszy set przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy grali na dobrej skuteczności. Mocnym punktem KPS był blok oraz zagrywki. Drużynę z Siedlec pogrążyły jednak proste błędy, które pojawiły się w drugiej połowie odsłony.

Porażka w pierwszym secie mobilizująco wpłynęła na podopiecznych Witolda Chwastyniaka. Dzięki serii bardzo dobrych zagrywek Krzysztofa Antosika i równie dobrej grze w bloku KPS Siedlce objął prowadzenie 4:0. Goście poszli za ciosem i wygrali drugą partię 25:18.

Siedlczanom nie udało się przełamać wyjazdowej niemocy. KPS podjął wyrównaną walkę z rywalami, jednak to gospodarze w końcówkach setów zachowali więcej zimnej krwi. W barwach Norwida wystąpiło dwóch byłych zawodników KPS: rozgrywający Bartosz Zrajkowski oraz atakujący Arkadiusz Żakieta.