piątek, 19 lipca 2024r.

Dominik Grzęda brązowym medalistą mistrzostw Europy

Dominik Grzęda (TKKF Siedlce) wywalczył brązowy medal w Mistrzostwach Europy seniorów w kickboxingu w formule low kick.

W Bratysławie na Słowacji rozegrane zostały Mistrzostwa Europy seniorów w kickboxingu. Rywalizacja odbywała się w formułach K-1 Rules, low kick i kick kight.

Siedlce miały swojego reprezentanta w tych mistrzostwach. Był nim Dominik Grzęda. Kikcbokser TKKF Siedlce rywalizował w kat. 91 kg w formule low kick. – Trzech chłopaków w kadrze low-kick jest bardzo młodych – Kamil Krzyżaniak, Bartłomiej Domalik i mój podopieczny z Siedlec Dominik Grzęda. Dla nich to debiuty lub drugie starty w imprezach rangi mistrzowskiej, ale też mogą pokusić się o sukces – mówił przed mistrzostwami Andrzej Garbaczewski, który od dłuższego czasu prowadzi reprezentację low kick z Witoldem Kostką.

Siedlczanin stanął na wysokości zadania, wywalczając w Bratysławie medal. W swojej pierwszej walce pewnie pokonał Mołdawianina.

W kolejnym starciu nie sprostał Serbowi, chociaż ta walka wzbudziła wiele kontrowersji ze względu na stronnicze sędziowanie na korzyść zawodnika z Bałkanów.

Ostatecznie Dominik musiał się zadowolić brązowym krążkiem.

– Każdy z zawodników kadry low kick dał z siebie wszystko aby wygrać. Jedni, mniej doświadczeni, zrobili następny krok w tej ciężkiej drodze do sukcesu, inni, z większym doświadczeniem, potwierdzili swoje umiejętności i obecność w europejskiej czołówce. Jeszcze inni zostali skrzywdzeni werdyktem lub samym punktowaniem przez stronniczych sędziów (np. w półfinałach, w których Kacpra Frątczaka -86kg uznano przegranym w walce z Rosjaninem Baksanovem, a Dominika Grzędę -91kg za pokonanego w pojedynku z Serbem Dzepiną). Ogólnie plan został wykonany w 100 procentach, takie założenia były przed startem. Mimo porażki finałowej, Eliasz Jankowski stoczył bardzo dobrą walkę z wielokrotnym mistrzem świata w trzech kategoriach Serbem Konovalovem – ocenił trener reprezentacji Andrzej Garbaczewski.

W low kicku Biało-Czerwoni wywalczyli 6 medali – 1 złoto, 2 srebra oraz 3 brązowe krążki.

W tabeli medalowej wszystkich formuł wygrali Rosjanie – 28 (11 – 7 – 10) przed Serbią – 16 (6 – 3 – 7) i Polską – 16 (5 – 3 – 8). Startowali przedstawiciele 31 państw.

 

źródło: własne / pzkickboxing.pl; foto: FB

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;