Bez niespodzianki w Tychach. SKK gorszy od GKS (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 6 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z GKS Tychy 74:91.

Podopieczni Michała Spychały w czwartek rozegrali trudny pojedynek z WKK Wrocław. Beniaminek I ligi grał na świetnej skuteczności rzutów z gry, w efekcie czego pokonał SKK (94:80). Siedlczanie zagrali w okrojonym składzie, gdyż zabrakło Nikodema Sirijatowicza oraz Dawida Kołodzińskiego. W sobotę rywalem siedlczan był tyski GKS.

Pierwsza kwarta ustawiła przebieg spotkania. Zawodnicy GKS wygrali ją aż 24:6, będąc lepszym w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Siedlczanie mieli kłopot ze skutecznością, trafili tylko 2/13 rzutów z gry (15 procent). Nieco lepiej było w drugiej kwarcie, w której SKK zanotował serię 11:3. Podopieczni Spychały częściowo odrobił straty do rywali, jednak przewaga GKS cały czas była bezpieczna.

Po przerwie ton grze nadawali gospodarze, którzy powiększyli przewagę nad SKK. Siedlczanie wygrali natomiast ostatnią część gry, w której zdobyli aż 31 punktów. W zespole GKS wystąpiło dwóch koszykarzy z przeszłością w SKK: Damian Szymczak oraz Marcin Kowalewski.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają z Polonią Leszno. Początek meczu w niedzielę o godz 18:00.

FOTORELACJA

27.10.18, 19:00 – Tychy
I liga: GKS Tychy –  SKK Siedlce 91:74 (24:6, 17:23, 23:14, 27:31)

GKS: 13. Paweł Zmarlak 18 (10 zb.), 10. Piotr Wieloch 17, 5. Damian Szymczak 15, 40. Maciej Maj 12, 21. Filip Taisner 10, 12. Michał Jankowski 8, 17. Maksym Kulon 6, 9. Paweł Bogdanowicz 3, 67. Kacper Majka 2, 55. Jakub Fenrych

SKK: 22. Bartosz Wróbel 24 (6×3), 33. Maciej Strzelecki 14, 19. Rafał Sobiło 10, 5. Marcin Pławucki 7, 24. Artur Pabianek 6, 6. Marcin Nędzi 5, 35. Roman Janik 4, 8. Rafał Król 2, 16. Norbert Sirijatowicz 2.