niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Kolejna porażka na wyjeździe. Beniaminek lepszy od KPS (wideo)

W meczu 6 kolejki I ligi KPS Siedlce przegrał na wyjeździe z Gwardią Wrocław 0:3.

KPS Siedlce w 5 kolejce przegrał na wyjeździe z Norwidem Częstochowa 1:3. Cały pojedynek był bardzo wyrównany a o zwycięstwie drużyny spod Jasnej Góry decydowały detale. Podopieczni Witolda Chwastyniaka w sobotę ponownie grali na wyjeździe a ich rywalem był beniaminek z Wrocławia, który miejsce w I lidze przejął od TSV Sanok.

W pierwszym secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 8:8. Potem piąty bieg włączyła drużyna z Wrocławia, która zdobyła kilka punktów dzięki świetnej zagrywce. Kolejne błędy KPS sprawiły także, iż gospodarze wygrali partię aż 25:16. Zdecydowanie bardziej emocjonujący był drugi set, w którym siedlczanie podjęli walkę z rywalami. Wynik cały czas oscylował wokół remisu. Podopieczni Chwastyniaka mieli aż dziewięć piłek setowych, jednak nie wykorzystali żadnej z nich.

Siedlczanie nie podłamali się pechowo przegranym setem.  W trzeciej odsłonie początkowo byli lepszym zespołem, dwukrotnie wypracowali sobie 3-punktowe prowadzenie. Proste błędy KPS sprawiły jednak, iż to Gwardia Wrocław wygrała cały mecz 3:0.

PLANY KPS

KPS Siedlce w następnej kolejce zagra u siebie z Olimpią Sulęcin. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

27.10.18, 18:00 – Wrocław

I liga: Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:0 (25:16, 37:35, 25:23)