piątek, 19 lipca 2024r.

Stracona szansa, kiler Kaczmarek i legionowska wizytacja. Echa pucharowego starcia

Pogoń Siedlce w 1/16 Pucharu Polski przegrała z Chrobrym Głogów 1:2. Jakie są echa tego pojedynku?

W I rundzie Pogoń Siedlce wyeliminowała Stal Mielec, wygrywając 2:1. W 1/16 finału siedlczanie chcieli okazać się lepsi od kolejnego pierwszoligowca, ale tym razem ta sztuka im się nie udała. Chrobry Głogów zasłużenie wygrał 2:1.

STRACONA SZANSA

Awans Pogoni do 1/16 finału był trzecim najlepszy wynikiem Pogoni w historii występów w Pucharze Polski. Biało-niebiescy tylko raz grali w 1/8 finału i raz w ćwierćfinale rozgrywek. W tym sezonie siedlczanie mieli okazję nawiązać do sukcesów sprzed lat i zapisać się na kartach historii. Podopieczni Marcina Prasoła nie wykorzystali tej okazji i przegrali z Chrobrym, kończąc tym samym pucharową przygodę.

KILER KACZMAREK

Chrobry w dużej mierze wygrał dzięki Konradowi Kaczmarkowi, który strzelił dwa gole. Kaczmarek to prawdziwy pucharowy kiler. Napastnik drużyny z Głogowa w I rundzie w starciu z Polonią Głubczyce zanotował hattricka, co oznacza, że łącznie w tej edycji Pucharu Polski ma już pięć trafień i jest najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek.

STARY ZNAJOMY

W barwach Chrobrego cały mecz rozegrał Jarosław Ratajczak. Lewy obrońca w przeszłości dwukrotnie występował w barwach Pogoni. W Siedlcach łącznie grał przez trzy sezony.

LEGIONOWSKA WIZYTACJA

Na trybunach tradycyjnie zagościło kilka znanych twarzy. Jedną z nich po raz kolejny był jeden z byłych trenerów Pogoni. Tym razem chodzi o Bartosza Tarachulskiego. Przypomnijmy, że Tarachulski obecnie pracuje w trzecioligowej Legionovii Legionowo. Jego zespół plasuje się na trzecim miejscu w tabeli.

ZAWIAŁO PUSTKĄ

Mimo ważnego meczu w Pucharze Polski z rywalem z wyższej ligi na mecz przyszło mało osób. Większa część trybun świeciła pustkami.

SPECJALISTA NICIŃSKI

Trenerem Chrobrego jest Grzegorz Niciński. Drużyny prowadzone przez tego szkoleniowca bardzo dobrze spisują się w Pucharze Polski. W tym sezonie po raz kolejny ekipa Nicińskiego ma szanse osiągnąć bardzo dobry wynik.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;