piątek, 19 lipca 2024r.

Bełchatowski mur, mentalność zwycięzcy i piękne świętowanie. Echa po starciu z GKS

W meczu 18 kolejki II ligi Pogoń Siedlce zremisowała na wyjeździe z GKS Bełchatów 1:1. Jakie są echa tego pojedynku?

Meczem w Bełchatowie Pogoń rozpoczęła rundę rewanżową w II lidze. W 2018 roku zostaną rozegrane cztery takie spotkania. Drugoligowcy rywalizacją zakończą w pierwszy weekend grudnia.

ZAGRALI BEZ PROBLEMÓW

W tygodniu pod lekkim znakiem zapytania stało to, czy sobotni mecz w Bełchatowie dojdzie do skutku. Z powodu licznych zwolnień lekarskich policjantów mecz GKS z Pogonią mógł nie dojść do skutku. Na szczęście ostatecznie spotkanie rozegrano bez żadnych problemów. Przełożone zostały natomiast dwa inne mecze 18 kolejki II ligi: Rozwój Katowice – Elana Toruń oraz Olimpia Elbląg – Widzew Łódź.

UCZCILI ROCZNICE

W niedzielę wypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W związku z tym piłkarze na boiskach w całym kraju włączają się w świętowanie tego wydarzenia. Nie inaczej było w Bełchatowie. Przed meczem odśpiewano hymn narodowy, a kibice w Bełchatowie przygotowali biało-czerwoną oprawę.

MENTALNOŚĆ ZWYCIĘZCY

W sporcie często mówi się o tym, że sportowiec lub drużyna mają mentalność zwycięzcy. Takiej postawy w obecnych rozgrywkach wyraźnie brakuje Pogoni. Siedlczanie w Bełchatowie prowadzili po golu Adriana Paluchowskiego, ale nie potrafili dowieźć do końca korzystnego rezultatu. Była to trzecia taka sytuacja w tym sezonie – trzecia w ostatnich czterech kolejkach. Wcześniej siedlczanie prowadzili w Radomiu z Radomiakiem oraz w Chorzowie z Ruchem, ale mimo to do domu wracali bez punktów.

MUR Z BEŁCHATOWA

GKS Bełchatów doskonale spisuje się w grze defensywnej. Podopieczni Artura Derbina mają tylko dziesięć straconych goli w tym sezonie. Pod tym względem są najlepszą ekipą w całej lidze. Dla porównania Pogoń straciła 29 goli. Więcej bramek od siedlczan straciły tylko cztery zespoły.

 

źródło: własne; foto: Michał Głódź

 

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;