wtorek, 16 lipca 2024r.

Głosujmy na Katarzynę Piekart!

Siedlecka lekkoatletka, Katarzyna Piekart została wybrana do XVI edycji konkursu „Człowiek bez barier”.

Kapituła wybrała 20 półfinalistów XVI edycji konkursu „Człowiek bez barier”. Wśród wspomnianej dwudziestki znalazła się siedlecka lekkoatletka Katarzyna Piekart (Integracyjny Klub Sportowy Siedlce). Na podstawie głosów czytelników portalu niepelnosprawni.pl wybranemu kandydatowi zostanie wręczona Nagroda Publiczności.

Oto jak nasza lekkoatletka została opisana przez portal niepełnosprawni.pl:

Ma 32 lata, pochodzi z Siedlec. Ukończyła studia magisterskie z zakresu finansów i bankowości na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Jest mamą trójki dzieci. Jej zdolności organizacyjne i determinacja sprawiają, że doskonale łączy obowiązki rodzinne z pełnym sukcesów życiem sportowym.

Sportem zaczęła się interesować już w szkole podstawowej, gdzie jej talent dostrzegł nauczyciel WF. Początkowo rywalizowała z osobami pełnosprawnymi, jednak ze względu na wrodzony niedowład lewej ręki od 2000 r. związana jest ze środowiskiem sportowym osób z niepełnosprawnością. Jest członkinią kadry narodowej w lekkiej atletyce, uczestniczką wielu imprez krajowych i międzynarodowych.

W 2008 r. wzięła udział w Igrzyskach Paraolimpijskich w Pekinie, jednak pierwszy międzynarodowy sukces odniosła trzy lata później na Mistrzostwach Świata IWAS, gdzie zdobyła srebrny medal w rzucie oszczepem i brązowy w biegu na 100 m. W 2012 r. w Londynie wygrała rywalizację w oszczepie, ustanawiając rekord świata w swojej grupie sprawności. W tej konkurencji w 2015 r. zdobyła złoto na Światowych Igrzyskach IWAS i srebro podczas Mistrzostw Świata IPC. Rok później, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio, zdobyła brąz. Natomiast w 2018 r., niespełna pół roku po urodzeniu dziecka, zdobyła w oszczepie wicemistrzostwo Europy.

W 2015 r. Katarzyna założyła w Siedlcach Integracyjny Klub Sportowy, którego jest prezesem, a który nazywa swoim czwartym dzieckiem. W treningach uczestniczą dzieci i dorośli, z różnymi rodzajami niepełnosprawności i pełnosprawni. Jak podkreśla, w każdym kto przychodzi, widzi „nadzieję paraolimpijską”, jej marzeniem jest rozwój klubu i wychowanie swoich następców. Uważa, że każdy człowiek ma jakiś talent, trzeba go tylko odkryć i oszlifować.

Głosować można do 14 listopada. Szczegóły głosowania TUTAJ. Zachęcamy do głosowania!

 

źródło: własne; foto: podlasie24.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;