Wyraźna porażka SKK w Krakowie

Koszykarze SKK Siedlce w 9 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z AGH Kraków.

Podopieczni Michała Spychały w ostatnich dwóch meczach wykorzystali atut własnego parkietu. Siedlczanie pokonali Polonię Leszno (85:78) oraz Księżaka Łowicz (104:81). Dobrą passę SKK chciał również podtrzymać w wyjazdowym meczu z AGH Kraków. – Potrzebujemy zwycięstw i mam nadzieje, że wywieziemy dwa punkty z ciężkiego terenu w Krakowie – mówił Bartosz Wróbel.

SKK zawiódł w pierwszej kwarcie. Od stanu 5:3, siedlczanie stracili 12 punktów z rzędu. Łącznie drużyna z Krakowa zdobyła w tym czasie 31”oczek”. Gospodarze znakomicie dzielili się piłką, w efekcie czego w premierowej odsłonie zanotowali ponad 10 asyst.  Siedlczanie natomiast mieli bardzo duży problem ze skutecznością.  W drugiej kwarcie SKK ruszył do odrabiania strat. Zniwelował prowadzenie AGH do 10 punktów, jednak podopieczni Spychały nie potrafili pójść za ciosem.

W drugiej połowie siedlczanie ponownie dążyli do odrabiania strat. Gospodarze grali jednak znakomicie i nie pozwolili SKK rozwinąć skrzydeł. AGH bardzo dobrze rzucał z dystansu, opanował zbiórki oraz popełnił mniej strat od rywali.  Najwięcej punktów dla drużyny z Siedlec zdobył Rafał Król, autor 17 oczek.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z Górnikiem Wałbrzych. Początek meczu w sobotę o godz 18:00.

11.10.18, 18:00 – Kraków
I liga: AGH Kraków – SKK Siedlce 94:72 (32:14, 18:20, 26:18, 18:20)

AGH: 3. Michał Koperski 21, 13. Konrad Mamcarczyk 21, 33. Bartłomiej Podworski 18, 16. Michał Borówka 10, 9. Iwan Wasyl 9, 27. Michał Sadło 8, 5. Tomasz Zych 5, 91. Bartosz Czerwonka 2, 35. Maksymilian Jakubek, 15. Patryk Pachołek, 32. Patryk Kędel, 2. Artur Włodarczyk

SKK: 8. Rafał Król 17, 35. Roman Janik 16, 5. Marcin Pławucki 15, 6. Marcin Nędzi 7, 22. Bartosz Wróbel 7, 33. Maciej Strzelecki 5, 10. Dawid Kołodziński 2, 11. Rafał Sobiło 2, 16. Nikodem Sirijatowicz 1, 24. Artur Pabianek