poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

W regionie: Hutniczy lider wygrał w Skórcu (fotogaleria)

Hutnik Huta Czechy wygrał z Naprzodem Skórzec w ramach 15 kolejki siedleckiej okręgówki.

Po 14 kolejkach Naprzód tracił do Hutnika dziewięć punktów. W razie zwycięstwa odrobiłby część strat.

Hutnik nie mógł sobie wymarzyć lepszego początku. Po dobrym wrzucie z autu piłka trafiła do Mateusza Rękawka, który zachował spokój i pokonał Adriana Staraka. Naprzód potrzebował dwóch kwadransów na doprowadzenie do wyrównania. W 31 minucie Michał Kruszewski odnalazł się w podbramkowym zamieszaniu. W przedostatniej akcji pierwszej połowy kulejący Kamil Szostak pognał na bramkę Naprzodu. Napastnik lidera siedleckiej okręgówki został nastrzelony przez defensora rywala i w kuriozalny sposób ustalił wynik do przerwy na 2:1 dla Hutnika.

Pierwszy kwadrans był dosyć spokojny. W 58 minucie niecelny strzał oddał Filip Gawinek. Pięć minut później groźną akcję stworzył Naprzód, ale zabrakło finalizacji. Hutnik odpowiedział mierzonym strzałem z rzutu wolnego. Rękawek przymierzył z rzutu wolnego, a rozpaczliwie interweniujący Starak nie zdołał zastopować piłki. Naprzód błyskawicznie zdobył gola na 2:3 po strzale Mateusza Kafary z przewrotki. Hutnik był jednak lepszy i potwierdził to w końcówce. W ostatniej minucie Jedynak celnie główkował po wrzutce z rzutu rożnego. Hutnik wygrał 4:2 i utrzymał prowadzenie w siedleckiej okręgówce.

PLANY NAPRZODU I HUTNIKA

W następnej kolejce (rozegranej awansem z wiosny) Hutnik podejmie Tygrysa Huta Mińska, zaś Naprzód zmierzy się w wyjazdowym meczu z Wilgą Miastków Kościelny.

11.11.18, 13:00 – Skórzec

Liga okręgowa: Naprzód Skórzec – Hutnik Huta Czechy 2:4 (1:2)

Bramki: Mateusz Rękawek 1, 68, Kamil Szostak 44, Bartłomiej Jedynak 90 – Michał Kruszewski 37, Mateusz Kafara 71

Naprzód: 12. Adrian Starak – 22. Maciej Chmielewski (60, 10. Mateusz Kafara), 16. Łukasz Paciorek, 25. Patryk Szachnowski, 5. Tomasz Kacprzak – 6. Patryk Sierociuk (60, 24. Mateusz Kacprzak), 20. Michał Kruszewski (80, 9. Kamil Gołoś), 21. Krzysztof Cabaj (60, 2. Radosław Całka), 11. Paweł Marchel, 13. Dawid Kobyliński (82, 7. Marcin Izdebski) – 19. Damian Chłopek

Hutnik: 1. Maciej Lis – 3. Arkadiusz Wardak, 15. Wojciech Wilczek, 6. Bartłomiej Jedynak, 19. Mateusz Rękawek – 8. Kamil Szostak (48, 2. Łukasz Ściborowski), 16. Rafał Głąbicki, 21. Mateusz Zawadka (84, 22. Kamil Sibilski), 4. Michał Macioszek, 11. Sebastian Grzegorczyk (90+1, 10. Łukasz Kowalski) – 9. Paweł Wilczek (37, 7. Filip Gawinek)

Żółte kartki: Paweł Marchel 67, Michał Kruszewski 72, Patryk Szachnowski 84, Marcin Izdebski 88

Sędzia: Marcin Sokołowski (Siedlce)