niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Pięciosetowy bój Ósemki ze szczęśliwym zakończeniem (fotogaleria)

W meczu 10 kolejki II ligi Ósemka Siedlce pokonała we własnej hali MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:2.

Ósemka wróciła do ligowej rywalizacji po kilkunastu dniach przerwy, gdyż w 9 kolejce siedlczanki pauzowały. W starciu z MUKS Tomaszów Mazowiecki w zespole Jarosława Plewińskiego zadebiutowała Weronika Brzuzy.

Mecz lepiej zaczęły przyjezdne, które wygrały pierwszą partię 25:21. W drugim secie koncertowo zagrały siedlczanki, który rozbiły rywalki aż 25:11. Zawodniczki z Tomaszowa Mazowieckiego potrafiły się jednak podnieść i w trzeciej odsłonie to one wygrały pewnie 25:15. Ósemka zdołała doprowadzić do tie-breaku, a następnie w decydującej partii siedlczanki w kluczowym momencie zachowały więcej zimnej krwi i triumfowały 25:12.

W następnej kolejce Ósemka w sobotę 17 listopada zagra na wyjeździe z Krótką Mysiadło.

15.11.18, 18:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – MUKS Tomaszów Mazowiecki 3:2 (21:25, 25:11, 15:25, 25:15, 15:12)

Ósemka: 2. Monika Kawa, 3. Aneta Matczak, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Dorota Jasionowicz i 11. Paulina Szymańska (libero) oraz 12. Michalina Sikora, 13. Ewelina Karsztun, 14. Weronika Brzuzy, 17. Agata Skikiewicz