poniedziałek, 15 lipca 2024r.

Maciej Staręga startem w Szwecji rozpoczął nowy sezon

Maciej Staręga ma za sobą pierwszy sprawdzian przed rozpoczynającym się niedługo Pucharem Świata w biegach narciarskich. Zawodnik UKS Rawa Siedlce startował w szwedzkiej Bruksvallarnie.

Zawody FIS w szwedzkiej Bruksvallarnie są tradycyjnie od lat pierwszym sprawdzianem męskiej reprezentacji biegaczy narciarskich przed rozpoczynającym się Pucharem Świata w biegach narciarskich. Przez trzy dni zawodnicy mogli zmierzyć się na kilku dystansach: 10 km stylem dowolnym, 15 km techniką klasyczną oraz w sprincie stylem dowolnym. Na trasach w w Szwecji biegał Maciej Staręga.

Na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym wystartowało 192 narciarzy. Maciej Staręga zakończył zmagania na 47 pozycji ze stratą 1 minuty 28 sekund i 1 setnej sekundy do zwycięzcy Szweda Jensa Burmana.

WYNIKI – 10 km stylem dowolnym

Kolejny dzień w którym walczono na 15 km techniką klasyczną, siedlczanin poświęcił na regenerację, by jak najlepiej wypaść w swojej koronnej konkurencji – sprincie stylem dowolnym.

Maciej bez problemu przebrnął kwalifikacje sprintu zajmując w nich 7 lokatę. W swoim biegu ćwierćfinałowym, Staręga przybiegł trzeci na metę (awans bezpośredni uzyskiwało dwóch), jednak czas jaki zanotował pozwolił mu awansować do półfinału. W pierwszym półfinale, w którym startował, był piąty, wobec czego nie uzyskał awansu do biegu finałowego. Rywalizację sprintu wygrał reprezentant gospodarzy Teodor Peterson.

WYNIKI – sprint

 

źródło: własne / skipol; foto: Dusan Kozisek

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;