wtorek, 16 lipca 2024r.

Sukces finałowego Runmageddonu Siedlce

Sukces finałowego Runmageddonu Siedlce

Ekstremalne przeszkody, ciekawe trasy i ponad 2000 odważnych Runmageddończyków, którzy pełni energii podjęli się wyzwania pokonania ekstremalnego biegu z przeszkodami. W weekend 17-18 listopada w Siedlcach odbyła się już ostatnia, tegoroczna edycja Runmageddonu.

Ponad 2000 osób wzięło udział w siedleckiej edycji najpopularniejszego w Polsce cyklu ekstremalnych biegów z przeszkodami. Wśród startujących byli mieszkańcy Siedlec, żołnierze, samorządowcy, Runmageddończycy z całej Polski oraz dzieci w wieku 4-11 lat. Dwa dni eventu obfitowały w iście sportowe emocje. Pierwszego słonecznego dnia uczestnicy pokonywali formułę Rekrut, czyli 6 kilometrowy bieg z ponad 30 przeszkodami oraz trzykilometrowe Intro z minimum 15 konstrukcjami. Dzieci w wieku 4 -11 lat stanęły przed zadaniem pokonania jednokilometrowej trasy Runmageddon Kids najeżonej 10 przeszkodami. W sobotę odbyły się również II Mistrzostwa Samorządowców oraz zaczęły dwudniowe Otwarte Mistrzostwa w Biegach Przeszkodowych Żołnierzy. W mroźną i śnieżną niedzielę o tytuł Mistrza Polski Biegów Przeszkodowych walczyli najlepsi biegacze ocr-owi. Tego dnia rozstrzygnięty został też Finał Ligi Runmageddonu oraz odbył się drugi etap zawodów żołnierzy.

– Pokonałem finałowy dystans i jestem z siebie podwójnie dumny. 10 kilometrów i ponad 50 przeszkód, a do tego sypiący śnieg i mróz, to wymaga siły i charakteru. Dlatego teraz pełen energii i przekonania o swojej mocy mogę wrócić do domu. – mówił Kamil, po dobiegnięciu na linię metę. Dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Miasta dzielni uczestnicy Runmageddonu mogli skorzystać z ogrzewanych szatni i pryszniców, co przy temperaturze oscylującej około 0 stopni Celsjusza było istotnym udogodnieniem w tak trudnych warunkach pogodowych.

– Miniony weekend sprawił, że Siedlce stały się biegową stolicą Polski. To tutaj biło serce wszystkich tych, którzy oddali siłę i charakter dla sportu. Dla Agencji Rozwoju Miasta Siedlce to kolejne doświadczenie oparte na doskonałej współpracy z Fundacją Runmageddon, które wzbogaciło nas o nowe wyzwania, którym lubimy stawiać czoła. Myślę, że to nasz wspólny sukces, na który ciężko zapracowaliśmy. Ekstremalne wrażenia są dowodem na to, że było warto. Czuję dumę, że Siedlce zapisały się na finałowej trasie biegowej Runmageddonu. To było nasze pierwsze, ale mam nadzieję nie ostatnie wspólne przedsięwzięcie.- prezes Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Grzegorz Orzełowski

– Runmageddon Siedlce był bardzo ważnym, kończącym sezon sportowym wydarzeniem. Był też pełnym emocji i zaskoczeń Runmageddonem, podczas którego wyłoniliśmy mistrzów. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję odwagi i determinacji, a Agencji Rozwoju Miasta Siedlce dziękuje za współpracę, pomoc i ciepłe przyjęcie naszych Runmageddończyków. – mówi prezes Runmageddonu Jaro Bieniecki.

Najlepsi z najlepszych

W sobotę po udanych startach przyszedł czas na dekoracje najlepszych i najszybszych uczestników. W serii Elite kobiet formuły Rekrut pierwsze miejsce zdobyła Katarzyna Myalska, drugie Olga Limanowska, a trzecie Donata Chmielorz. Serie dla mężczyzn zwyciężył Tomasz Tomaka, tuż za nim na metę dotarł Mateusz Salamon, a na trzecim miejscu stanął Teofil Deciuk. W odbywających się tego dnia II Mistrzostwach Polski Samorządowców najszybszy okazał się być Rafał Kasza, drugie miejsce zajął Maciej Sułat, trzecie – Rafał Wtulich. Wśród Pań najszybszą była Krystyna Golec, tuż za nią dobiegła Joanna Odrzywolska, a z trzecim wynikiem Anna Ruszewska. Niedziela przyniosła roztozygnięcie III Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych, w których najlepszą kobietą okazała się być Małgorzata Szaruga, a wśród mężczyzn pierwsze miejsce zajął Krystian Domański, drugie Mateusz Salamon, a trzecie Teofil Deciuk. Drugiego dnia eventu wyłonieni zostali też zwycięzcy Ligi Runmageddonu. Na podium z miejscem pierwszym stanęli: Ewelina Skrętek i Jakub Sienkiewicz, drugie miejsce zdobyli Monika Sierpińska i Tomasz Laskowski, a trzecie Joanna Dądelewska i Tomasz Korczyk. Tego dnia ogłoszono też pierwszą trójkę najszybszych Runmageddończyków z miasta Siedlce. Wśród mieszkańców miasta gospodarza, najlepszymi okazali się być wśród kobiet, kolejno: Agnieszka Kosieradzka, Monika Kedziora i Anna Krasuska, wśród mężczyzn: Kamil Kobojek, Bartosz Krypski i Tomasz Przygodzki. Ostatnią ceremonią zamykającą wydarzenie była dekoracja najlepszych żołnierzy. Dwuetapowe Otwarte Mistrzostwa Polski Żołnierzy wygrała Natalia Żukowska, drugie miejsce zdobyła Dajana Korzeń, a trzecie Anna Maksim. Z mężczyzn najlepszym okazał się być Kamil Pawłowski, następnie Michał Sasak i z trzecią pozycją Wojciech Wcisło.

Runmageddon Siedlce był ostatnim wydarzeniem w roku 2018. Sezon 2019 Runmageddonu rozpocznie się już w lutym Zimowym Runmageddonem w Warszawie, a następne edycje odbędą się m.in.: w kwietniu na Dolnym Śląsku, w maju w Małopolsce oraz na Mazowszu, a w czerwcu w Trójmieście i Wielkopolsce. W długi majowy weekend w dniach 1-3.05 odbędzie się też trzydniowy festiwal Runmageddonu w Ełku. Poza polskim edycjami biegu, Organizator potwierdził już dwa eventy zagraniczne: Runmageddon Sahara w dniach 12-17 marca i Kaukaz 23-29 września 2019 r. Więcej informacji o wydarzeniach znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

 

źródło: własne / Runmageddon; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;