piątek, 19 lipca 2024r.

Maciej Staręga rozczarowany, początek Pucharu Świata nieudany

Nie takiego początku zmagań w nowej edycji Pucharu Świata w biegach narciarskich oczekiwał siedlczanin Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce). W fińskiej Ruce zajmował miejsca w szóstej i siódmej dziesiątce.

24 listopada w fińskiej miejscowości Ruka rozpoczął się nowy sezon Pucharu Świata w biegach narciarskich.

Pierwszego dnia rywalizacji odbył się sprint stylem klasycznym. Awans do czołowej trzydziestki, wiążący się ze zdobyciem punktów do klasyfikacji generalnej, był celem minimum dla Macieja Staręgi. Niestety tego celu nie udało się osiągnąć. Siedlczanin zajął w kwalifikacjach dopiero 52 lokatę. Staręga stracił do zwycięzcy kwalifikacji – Norwega Johannesa Klaebo – 12.68s.

– Staram się bardzo, żeby klasyk poszedł do przodu. Nie wiem, z czym mam problem, bo potrafię biegać tą techniką. Ruki jednak nie mogę przełamać, a bardzo chciałbym wejść tu do trzydziestki. Cóż, nie osiągnąłem dobrego wyniku, liczyłem na więcej i myślałem, że strata będzie mniejsza – podsumował swój występ zawodnik UKS Rawa Siedlce.

WYNIKI


25 listopada w Ruce panowie mierzyli się z dystansem 15 km. Podobnie jak dzień wcześniej, rywalizowano stylem klasycznym. Najszybszy okazał się Alexander Bolshunov. Rosjanin był o 19 sekund szybszy od drugiego na mecie Emila Iversena, zaś trzeci Calle Halfvarsson stracił do zwycięzcy 21 sekund.

Maciej Staręga okazał się najszybszym z Polaków. Zajął 69 miejsce…

WYNIKI

 

źródło: własne / skipol / Onet; foto: newspix.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;