wtorek, 23 lipca 2024r.

Włoskie Livigno bazą treningową Staręgi przed Davos

Polska kadra biegaczy narciarskich, z Maciejem Staręgą (UKS Rawa Siedlce) w składzie, w związku z odwołaniem zawodów Alpen Cup we francuskim Premanon, musiała zmienić plany treningowe.

W ten weekend we francuskiej miejscowości Premanon miały się odbyć zawody z cyklu Alpen Cup. W związku z odwołaniem tychże zawodów, polska kadra biegaczy narciarskich musiała zmodyfikować plany treningowe. Przez tydzień podopieczni Tadeusza Krężeloka będą trenować we włoskim Livigno, skąd w czwartek udadzą się na Puchar Świata do szwajcarskiego Davos.

Rywalizacja w Davos podzielona została na dwa dni. W sobotę rozegrane zostaną sprinty łyżwą, w których na pewno wystartują: Maciej Staręga oraz Kamil Bury. Z kolei w niedzielę zawodnicy walczyć będą na dystansie 15 km techniką dowolną i w tym biegu pewni startu są: Dominik Bury oraz Mateusz Haratyk.

W zawodach Pucharu Świata mężczyzn Polska ma prawo wystawić trzech zawodników w każdej konkurencji. Dlatego o tym, który z naszych reprezentantów wystartuje jeszcze w sprincie i na dystansie, trenerzy zdecydują przed zawodami w Szwajcarii.

 

źródło: własne / PZN; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;