sobota, 13 lipca 2024r.

BG Sokołów Podlaski zwycięzcą mikołajkowego turnieju. Zagrali dla Wiki (fotogaleria)

BG Sokołów Podlaski zwycięzcą mikołajkowego turnieju. Zagrali dla Wiki

W niedzielę na hali ARMS odbył się mikołajkowy turniej charytatywny, którego celem była zbiórka pieniędzy dla chorej Wiktorii.

W turnieju wzięło udział 16 zespołów. Czas gry wynosił 8 minut. Ze względu na ograniczenia czasowe organizatorzy postanowili, że tylko jeden zespół z grupy przechodzi dalej do półfinałów. Na papierze mogło się wydawać, że to MKS Mielnik będzie głównym kandydatem do zwycięstwa, wszak to IV-ligowiec. O awansie do półfinału BG Sokołów Podlaski zadecydowała jedna bramka. Warto wspomnieć, że przy wyniku 4:0 dla Sokołowa z Kravmagą, o awansie bezpośrednim decydowałby dodatkowy mecz, pomiędzy BG Sokołów a PKP Gorzelnią, gdyż wtedy oba zespoły miałyby identyczny bilans bramkowy, a w meczu bezpośrednim był remis. Początek spotkania BG Sokołów z Kravmagą nie wskazywał, że będzie grad bramek. Do 5 minuty BG prowadził zaledwie 1:0, by ostatecznie wygrać 5-0. Ostatnie 2 bramki padły w ostatniej minucie spotkania i tym samym PKP Gorzelnia Suchowola pożegnała się z turniejem. 

Inne grupy też były bardzo ciekawe. Na początku turnieju z bardzo dobrej strony pokazał się MKS Mielnik, zgarniając komplet punktów w 3 spotkaniach. W grupie C awans wywalczył tajemniczy zespół Piaski Rembertów. Promil Liwiec i ŁDK Łosice grały bardzo fajny i ciekawy futbol, jednakże nie udało im się awansować dalej. 

W grupie D Galaktyczni Wojnów pierwsze spotkanie zagrali z Seminarium. Seminarium nie miało za wielu sytuacji bramkowych, z kolei Galaktyczni byli nieskuteczni. W pewnym momencie zawodnik Galaktycznych dostał idealne podanie od Macieja Kakowskiego i strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza rywali. W drugim spotkaniu Galaktyczni zagrali z Grodziskiem Krzymosze, zespołem siedleckiej A-klasy. Z biegiem czasu Grodzisk obnażył błędy w obronie przeciwników i zasłużenie wygrał 3:0. W ostatnim meczu grupowym Galaktyczni zagrali z TOP 54 Biała Podlaska. Przez fragment spotkania nawiązali walkę z TOP 54, by finalnie przegrać 4-1.

Półfinały były bardzo zacięte i kończyły się rzutami karnymi. Mecz o 3 miejsce był niezwykle wyrównany, Sędzia Maciej Kakowski pokazał w tym meczu pierwszą żółtą kartę na turnieju. MKS Mielnik w ostatnich 2 minutach grał w osłabieniu, jednakże dowiózł zwycięstwo do końca. Finał zapowiadał się bardzo ciekawie. Nasi grupowi rywale Grodzisk Krzymosze mierzyli się z BG Sokołów Podlaski. Początek spotkania nie wskazywał na to, że to będzie jednostronny mecz, jednak z biegiem czasu BG Sokołów pokazał swoją wyższość, by wygrać 4:1.

Turniej naszym zdaniem stał na bardzo fajnym poziomie. Było dużo dobrej gry i kilka naprawdę kapitalnych bramek. Na straży porządku piłkarskiego stali sędziowie Maciej Andrzej Kakowski i Michał Czmoch, oraz gościnie Michał Wasilewski z Suchowoli, a także jeden z zawodników Bezimiennych. Dziękujemy wam panowie. Szczególne podziękowania dla wszystkich zespołów. Pokazaliście kawał serducha i sporo umiejętności piłkarskich, a przyświecał temu najwspanialszy cel w postaci Pomocy dla Wiki Niedźwiedź. Mikołajkowy Turniej Piłkarski – Wybudzanie Wiki uważamy za bardzo udany. Wiki wiemy, że trzymałaś kciuki za wszystkie drużyny. Czekamy na ciebie. Niech moc Galaktycznych będzie z tobą. Już za tydzień widzimy się w Łosicach, gdzie koledzy po fachu Bezimienni robią także charytatywny turniej piłkarski. Musicie tam być! – komentarz do turnieju Galaktycznych Wojnów

Zwyciężył zespół BG Sokołów Podlaski, przed Grodziskiem Krzymosze i MKS Mielnik.

Na turnieju zebrano ponad 3,5 tysiąca złotych.

WYNIKI TURNIEJU

 

źródło: własne / Galaktyczni Wojnów; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;