piątek, 19 lipca 2024r.

Szachowe ostatki. Jakub Żurawicki triumfatorem całego cyklu

8 grudnia odbyły się ostatnie w tym roku zawody z cyklu Grand Prix Siedlec 2018 w szachach. Wygrał je Andrzej Litwiniec. Poznaliśmy także triumfatora całorocznego Grand Prix.

8 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Siedlcach odbył się 12 turniej szachowy z cyklu Grand Prix Siedlec w szachach. Turniej zgromadził 16 zawodników, w tym 12 zawodników z rankingiem międzynarodowym elo. Turniej odbył się na dystansie 9 rund systemem szwajcarskim. Najmłodszym zawodnikiem był dziesięcioletni Arkadiusz Szwed z Szkoły Podstawowej nr 12 w Siedlcach.

Wygrał Andrzej Litwiniec z Radzynia Podlaskiego, drugie miejsce zajął Wojciech Kakowski – junior ze Skoczka Siedlce, a trzecie Jan Ostrysz (również ze Skoczka Siedlce). Wszyscy w/w szachiści zdobyli po 6,5 pkt. O kolejności miejsc decydowała punktacja pomocnicza tzw. mały Buchholzt.

Sędzią turnieju był Zdzisław Stefanoff.

WYNIKI

W 2018 roku odbyło się 12 turniejów. Do punktacji Grand Prix uwzględniano 11 turniejów. Jeden najsłabszy turniej danego zawodnika był odrzucany. Całe roczne Grand Prix wygrał Jakub Żurawicki. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to junior z węgrowskiego gimnazjum, należący do klubu szachowego MUKS Fidei Węgrów. Po raz pierwszy w historii Grand Prix Siedlec w szachach zawody wygrał junior.

Wyniki roczne zawodników będą podane po wręczeniu nagród dla najlepszych szachistów 2018 roku.

 

źródło: własne / chessarbiter; foto: Skoczek Siedlce

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;