wtorek, 23 lipca 2024r.

Międzynarodowe współzawodnictwo zapaśniczek w Czarnym Borze

Zawodniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie rywalizowały w 13 Międzynarodowym Turnieju Czarny Bór Open w zapasach kobiet.

W hali Gminnego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Czarnym Borze, po raz 13 rozegrany został Międzynarodowy Turniej Czarny Bór Open w zapasach kobiet. Do zawodów zgłosiła się rekordowa liczba 340 zawodniczek z takich krajów jak: Białoruś, Chorwacja, Czechy, Estonia, Francja, Grecja, Holandia, Litwa, Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina i  Węgry oraz z wielu polskich klubów, w tym z naszego siedleckiego WLKS.

W niedużej miejscowości położonej na terenie woj. dolnośląskiego, w powiecie wałbrzyskim, pojawiły się zapaśniczki polskiej kadry narodowej seniorek, juniorek oraz juniorek młodszych. Wśród zawodniczek z zagranicy była również duża liczba medalistek mistrzostw świata czy Europy.

Do walki na matach w czarnym Borze przystąpiły cztery zapaśniczki WLKS Siedlce-Nowe Iganie. Najlepiej z nich zaprezentowała się Klaudia Podgórzak zajmując w swojej kategorii wagowej – 43 kg, drugie miejsce.

Pozostałe panie z sekcji zapaśniczej WLKS plasowały się na odległych miejscach. Czternasta w kat. 49 kg była Kornelia Korporowicz, szesnastą lokatę zajęła w kat. 50 kg Dominika Szynkowska, zaś na dwudziestej trzeciej pozycji w kat. 57 kg sklasyfikowano Klaudię Kudelską.

Brawa dla Klaudii za miejsce na podium, ale także dla pozostałych dziewcząt z Siedlec za walkę i za samo uczestnictwo w turnieju o międzynarodowym charakterze. Takie starty na pewno zaowocują w przyszłości.

 

źródło: własne / sportzona / czarny-bor.pl; foto: e-stargard.pl

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;