Zwycięstwo różnicą klas. MKK rozstrzelał gdańską Politechnikę (fotogaleria)

MKK Siedlce -Politechnika Gdańska

W meczu 11 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet, koszykarki PGE MKK Siedlce wygrały z Politechniką Gdańską 102:78. Było to pierwsze w tym sezonie zwycięstwo siedleckich koszykarek przed własną publicznością.

Meczem z Politechniką Gdańską koszykarki PGE MKK Siedlce rozpoczęły serię sześciu ligowych spotkań na swoim parkiecie. Jest to efektem tego, że na początku rozgrywek siedlczanki zmuszone były grać na wyjazdach, ze względu na prace remontowe przeprowadzane na hali przy ul. Prusa 6. Głównym celem podopiecznych Teodora Mollova  było uszczęśliwić siedlecką publiczność, która jeszcze nie miała przyjemności podziwiać w tym sezonie domowego zwycięstwa swojej drużyny. Dotychczasowe trzy wygrane przez PGE MKK mecze rozgrywane były na wyjazdach. Gdańszczankom nie udało się wygrać w tym sezonie na parkiecie rywalek.

Gospodynie rozpoczęły spotkanie zdecydowanie. Aktywna postawa Rebecci Harris oraz Oksany Mollov pomagała powiększać przewagę nad przyjezdnymi już w pierwszej kwarcie. Siedleckie koszykarki trafiały niemal wszystkie rzuty  – również te z trudnych pozycji i kontestowane przez broniące koszykarki Politechniki. Gdańszczanki starały się grać szybko, wykorzystując spryt swoich zawodniczek obwodowych. Odpowiedzią MKK była siła i zdecydowanie wspomnianych liderek oraz Kristi Bellock, która już w pierwszej połowie skompletowała double-double. Zawodniczki gospodyń zagrały na wysokiej skuteczności (również z dystansu), dzięki temu do przerwy udało się rzucić rekordową w tym sezonie liczbę punktów. Po pierwszej połowie MKK Siedlce wygrywał z Politechniką Gdańską 63:42.

Beniaminek z Pomorza nie chciał oddać meczu bez walki, jednak odrobienie około dwudziestopunktowej straty do siedlczanek okazało się niewykonalne. Osamotniona Maegan Conwrigh była niewystarczającym argumentem dla dobrze zorganizowanej tego dnia defensywy MKK. Po trójce Oksany Mollov na początku czwartej kwarty, przewaga gospodyń wynosiła już 29 punktów. Koszykarki z Gdańska,  grające tego dnia na niskiej skuteczności i przegrywające zbiórki pod atakowaną tablicą – nie były w stanie postraszyć rywalek. PGE MKK Siedlce pokonał Politechnikę 102:78.

PLANY PGE MKK

W następnej, 12 kolejce EBLK siedleckie koszykarki pauzują. Kolejny mecz PGE MKK rozegrany zostanie 6 stycznia o godzinie 17. Do Siedlec zmierzyć się z podopiecznymi Teodora Mollova przyjedzie zespół AZS UMCS Lublin.

15.12.18, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

EBLK: PGE MKK Siedlce – Politechnika Gdańska 102:78 (31:16, 32:26, 24:21, 15:15)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 30 (10 zbiórek, 7 asyst), 8. Kristi Bellock 21 (19 zbiórek), 30. Rebecca Harris 20 (7 asyst), 42. Samantha Lapszynski 11, 15. Samra Omerbašić 10, 25. Marta Urbaniak 6, 6. Laura Ikstena 4, 10. Ewa Bacik

Politechnika: 3. Maegan Conwright 28, 34. Tiffany Wright Clarke 17, 21. Sylwia Bujniak 9, 13. Agnieszka Haryńska 8, 14. Annika Holopainen 6, 11. Martyna Pyka 6, 10. Paulina Szymańska 2, 24. Martyna Koc 2, 6. Katarzyna Śmietańska, 7. Agata Ostrowska, 15. Karolina Strzelczyk, 23. Marianna Duszkiewicz