niedziela, 21 lipca 2024r.

Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek rozegrany (fotogaleria)

15 grudnia na hali ZSP nr 3 przy ul. Popiełuszki odbył się Mikołajkowy Turniej Siatkarskich Trójek Chłopców.

Zainteresowanie zawodami było o wiele większe niż w ubiegłym roku, przystąpiło do nich ponad 100 zawodników w 31 zespołach. Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: rocznik 2006 i młodsi, roczniki 2002-2005 i OPEN bez limitu wiekowego.

Najmłodsi uczestnicy zostali podzieleni na trzy grupy po trzy zespoły w każdej.

W grupie A najlepsza okazała się drużyna Suchożebry I przed ZPS Skórzec II i AVES Stoczek Łukowski II. Wszystkie drużyny wygrały po jednym meczu, a o zajętych miejscach zdecydowały bilanse punktowe.

Grupę B zdominował zespół AVES Stoczek Łukowski I po dwóch zwycięstwach. Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna ze Strzyżewa z jedną wygraną, a najsłabsi okazali się zawodnicy z Suchożebr II, przegrywając oba mecze.

W grupie C wygrał ZSP Skórzec I dwa razy pokonując przeciwników. Drużyna Suchożebry III z jednym zwycięstwem zajęła drugą lokatę, a chłopcy z Zarzecza Łukowskiego trzecią z dwoma porażkami.

Drużyny z pierwszych miejsc awansowały do grupy finałowej, w której zagrały po dwa mecze. Zwyciężyła drużyna Suchożebry I z dwoma zwycięstwami. Wygranie jednego spotkania wystarczyło, by zawodnicy AVES Stoczek Łukowski zajęli drugie miejsce. ZSP Skórzec I przegrał oba spotkania i jasne było, że zajmie trzecią pozycję.

W drugiej kategorii wiekowej stworzono dwie grupy z czterema zespołami i dwie z trzema.

W grupie A zwyciężyli Gilgosze bez żadnej porażki, na drugim miejscu uplasowała się drużyna ZSP Skórzec I, która uległa tylko triumfatorowi grupy. Dream Team wywalczył tylko jedno zwycięstwo co dało im trzecią pozycję, a na ostatniej znaleźli się zawodnicy SP 5 I z kompletem porażek.

Grupa B została zdominowana przez zespół Gerberki, który bez problemów wygrał trzy mecze dość znaczną przewagą punktową. Drużyna Like a Boss dzięki dwóm wygranym uplasował się za Gerberkami, a przed Giero Team, który zdołali zwyciężyć tylko raz i musieli zadowolić się trzecią pozycją. Zespół ZSP Skórzec II z trzema porażkami wylądował na ostatnim miejscu w grupie.

Grupę C wygrał Żiro Żiro Team po rozgromieniu swoich przeciwników. Zespół SP 5 II wywalczył jedno zwycięstwo, co pozwoliło na zajęcie drugiej pozycji. Zawodnicy SP10 sromotnie przegrali oba mecze i zajęli trzecie miejsce.

W grupie D najlepszy okazał się Bombel Team, który zwyciężył w obu meczach. Drugą pozycję drużynie Szwadron Janosika dało jedno zwycięstwo, a na trzecim miejscu znaleźli się chłopcy z zespołu Dycha, którym nie udało się wygrać ani razu.

Zwycięzcy grup zagrali przeciwko sobie w półfinałach. Gilgosze zmierzyli się z Bombel Team, wygrywając 21:19, a Gerberki pokonały Żiro Żiro Team również 21:19. W meczu o trzecie miejsce Bumbel Team zwyciężył 21:17 nad Żiro Żiro Team. W finale Gerberki uległy Gilgoszom, przegrywając 19:21.

W kategorii OPEN zgłosiło się osiem zespołów, z których stworzono dwie grupy.

W grupie A zwyciężyła drużyna Fifi i Michał, która odniosła trzy zwycięstwa. Tuż na nią znalazł się zespół Galacticos z dorobkiem dwóch wygranych. Zgred Team pokonał rywala tylko raz, co pozwoliło im zająć trzecie miejsce w grupie. Na ostatniej pozycji znalazł się zespół KPP, który poniósł trzy porażki.

Grupę B zdominowali Koksiki, którzy wygrywali swoje spotkania ze znaczną przewagą punktową nad rywalami. Na kolejnej pozycji znaleźli się Chłopcy z Agencji, którzy wygrali dwa z trzech swoich meczów. Jedno zwycięstwo dało drużynie FC Sęki trzecią lokatę, a za nimi znaleźli się Elektryki bez żadnej wygranej.

W meczu o trzecie miejsce Chłopcy z Agencji musieli uznać wyższość drużyny Galacticos, którzy wygrali 22:20. W finale lepsi okazali się Koksiki, wygrywając z zespołem Fifi i Michał 21:15.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;