niedziela, 28 kwietnia 2024r.

Koniec przygody KPS w Pucharze Polski (fotogaleria)

W trzeciej rundzie Pucharu Polski siatkarze KPS Siedlce przegrali ze Ślepskiem Suwałki 0:3.

Zmagania w Pucharze Polski siedlczanie rozpoczęli od drugiej rundy. W listopadzie podopieczni Witolda Chwastyniaka gładko pokonali na wyjeździe II-ligowy KKS Kozienice 3:0. W trzeciej rundzie rywalem ekipy z Mazowsza był Ślepsk Suwałki.

Siedlczanie rozpoczęli mecz w eksperymentalnym składzie. W pierwszej szóstce pojawili się Dawid Wiczkowski czy Shalev Saada, którzy w lidze pełnią rolę rezerwowych. Na początku seta zarysowała się lekka przewaga KPS, który mógł liczyć na świetne zagrywki Krzysztofa Gibka. W kolejnych minutach do głosu doszli goście z Suwałk, którzy bardzo dobrze grali w bloku.

W drugim i trzecim secie siatkarze Ślepska poszli za ciosem. W zespole gości świetny mecz rozgrywał Kamil Skrzypkowski, który zaliczył 5 asów serwisowych. Oprócz tego bez zarzutu grał w przyjęciu i ataku.

W trzecim secie siedlczanie mogli odmienić losy meczu. Po kapitalnych zagrywkach Gibka, KPS zniwelował prowadzenie Ślepska, a następnie doprowadził do remisu. W końcówce partii lepszy okazał się zespół z Suwałk. W barwach gospodarzy zadebiutował Damian Dobosz, który na początku okresu przygotowawczego doznał kontuzji Achillesa.

PLANY KPS

W sobotę KPS Siedlce rozegra ostatni mecz w 2018 roku. Rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka będzie Stal Nysa.

20.12.18, 18:00 –  Siedlce (hala ARMS)
III runda Pucharu Polski: KPS Siedlce – Ślepsk Suwałki 0:3 (20:25, 22:25, 23:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 8. Krzysztof Gibek, 13. Radosław Sterna, 17. Shalev Saada i 6. Damian Dobosz (libero) oraz 3. Krzysztof Antosik, 1. Mateusz Januszewski (libero), 9, Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk