wtorek, 23 lipca 2024r.

Apetyty były większe. Staręga jedenasty w Czechach

W związku z tym, że Maciej Staręga zakończył rywalizację w Tour de Ski, postanowił nie tracić weekendu i powalczyć w zawodach OPA Cup w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave. Walczyło z nim także kilkoro innych zawodników Rawy Siedlce.

W dniach 4-6 stycznia bieżącego roku w czeskiej miejscowości Nove Mesto na Morave odbywać się będzie druga odsłona alpejskiego Pucharu Kontynentalnego OPA Cup. Na listach startować można zauważyć kilku zawodników z polskiej kadry narodowej. Są też Ci, którzy chcieliby się do tej elity dostać.

Nas najbardziej interesują występy siedlczan. W związku z zakończeniem przez Macieja Staręgę rywalizacji w cyklu Tour de Ski, pojawiła się okazja by sprawdzić się w Czechach. Poza siedlczaninem, na starcie znalazło się kilkoro innych przedstawicieli Rawy Siedlce.

Pierwszy dzień to sprinty stylem klasycznym. Staręga w kwalifikacjach uzyskał piąty czas. Paweł Klisz i Arkadiusz Posiadała (wszyscy UKS Rawa Siedlce) nie zdołali zakwalifikować się do ćwierćfinałów zajmując odpowiednio: 37 i 71 miejsce.

W ćwierćfinale Maciek zajął drugą pozycję i awansował do półfinału. Liczyliśmy, że naszemu popularnemu narciarzowi uda się w końcu wystąpić w finale, jednak tak się nie stało. W swoim biegu półfinałowym Staręga nie wytrzymał tempa. Odpuścił końcówkę rywalizacji i dobiegł na ostatnim szóstym miejscu. W klasyfikacji końcowej uplasował się na 11 pozycji.

WYNIKI – seniorzy

W kat. kobiet U-20 walczyła Justyna Stefaniuk (UKS Rawa Siedlce), jednak nie zdołała ona przebrnąć kwalifikacji. Zajęła 40 pozycję.

WYNIKI – kobiety U-20

 

źródło: własne / skipol; foto: PZN

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;