Ofensywny basket SKK. Cenna wygrana z WKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 16 kolejce I ligi pokonali WKK Wrocław 98:84.

Podopieczni Michała Spychały rozpoczynają 2019 rok w bojowych nastrojach. W drugiej rundzie rozgrywek aż 9 z 15 spotkań koszykarze SKK Siedlce zagrają przed własną publicznością. W niedzielę rywalem zespołu z Siedlec był WKK Wrocław.

Początek meczu należał do gości z Wrocławia (12:6), którzy grali na dużej intensywności. Jeszcze w pierwszej kwarcie do głosu doszli jednak siedlczanie. Bardzo dobrze grał wówczas Bartosz Wróbel (13 punktów) a mocną stroną SKK były również rzuty z dystansu (5/7 prób). W premierowej odsłonie gospodarze zdobyli aż 29 punktów.

W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał. WKK ma w składzie kilku zawodników z przeszłością w ekstraklasie, którzy nadają ton drużynie. Nie do zatrzymania był szczególnie skrzydłowy Jakub Patoka, który wykazał się dużą wszechstronnością. Moment kryzysowy siedlczanie mieli w trzeciej kwarcie, w której kilku punktowe prowadzenie wypracowali goście z Wrocławia.

Czwarta odsłona to popis gry siedlczan. Podopieczni Michała Spychały poprawili defensywę, dzięki której ograniczyli rzuty z dystansu gości. W ataku natomiast SKK grał z wielkim polotem. Na pochwałę zasługują Rafał Król (20 punktów) czy Roman Janik. (19 punktów). Dzielnie pod koszem walczył z kolei Maciej Strzelecki.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z Sokołem Łańcut. Początek meczu w niedzielę o godz. 19:30.

06.01.18, 19:30 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – WKK Wrocław 98:84 (29:21, 17:18, 20:28, 32:17)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 25, 8. Rafał Król 20, 35. Roman Janik 19, 33. Maciej Strzelecki 17, 19. Rafał Sobiło 9, 7. Michał Sadło 4, 5. Marcin Pławucki 4, 6. Marcin Nędzi, 35. Artur Pabianek

WKK: 41. Jakub Patoka 23, 5. Jakub Koelner 16, 2 Michał Jędrzejewski 14, 8. Bartosz Ciechociński 11, 24. Kamil Fiedukiewicz 8, 23. Damian Pieloch 7, 13. Dominik Rutkowski 5, 17. Przemysław Malona,  26. Fryderyk Matusiak