wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Nie sprostali wiceliderowi. Porażka SKK Siedlce (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce przegrali w meczu 17 kolejki I ligi z Sokołem Łańcut 73:91

Po zwycięstwie w poprzedniej kolejce z WKK Wrocław, grający kolejny mecz z rzędu na własnej hali koszykarze SKK Siedlce, przystąpili do spotkania z pozytywnym nastawieniem. Tym razem rywalem siedleckich koszykarzy był Sokół Łańcut, walczący w tym sezonie o awans do Energa Basket Ligi.

Mecz bardzo dobrze zaczęli gospodarze, którzy zdominowali pierwsze cztery minuty spotkania, prowadząc w pewnym momencie 14:4. Po tym obiecującym początku, koszykarzom SKK zacięły się ofensywne tryby, a do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Najlepszym zawodnikiem siedlczan był tego dnia Bartosz Wróbel, który wziął na siebie ciężar zdobywania punktów – a ozdobą pierwszej połowy meczu były jego dwa efektowne bloki na wyższych rywalach. Sokół prowadził z SKK w drugiej kwarcie różnicą piętnastu punktów, ale część strat udało się odrobić i do szatni gospodarze schodzili przegrywając 38:46.

Druga połowa rozpoczęła się od gromkich braw, jakimi kibice pożegnali Marcina Nędzi, który po wielu sezonach występów w SKK, rozegrał ostatni mecz w barwach siedleckiej drużyny. Po przerwie Sokół Łańcut pokazał wszystkie swoje walory i okazał się bezlitosny dla gospodarzy. Akcje przyjezdnych napędzali: rozgrywający Kamil Zywert i bardzo dobrze dysponowany rzucający obrońca Filip Małgorzaciak. Koszykarzom SKK do uzyskania lepszego wyniku brakowało skuteczności z pomalowanego. Goście zdominowali tablice i nie mieli żadnego problemu z punktowaniem po kontrach. Ostatecznie SKK Siedlce przegrał z Sokołem Łańcut osiemnastoma punktami i pozostał na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce pojadą do Kutna, gdzie zagrają z tamtejszym Polfarmexem. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 19 stycznia o godzinie 17:30.

13.01.18, 19:30 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Sokół Łańcut 73:91 (19:22, 19:24, 15:21, 20:24)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 28, 33. Maciej Strzelecki 16, 8. Rafał Król 12, 7. Michał Sadło 7, 35. Roman Janik 6, 19. Rafał Sobiło 2, 5. Marcin Pławucki 2, 6. Marcin Nędzi, 10. Dawid Kołodziński, 16. Nikodem Sirijatowicz, 24. Artur Pabianek

Sokół: 10. Filip Małgorzaciak 27, 24. Wiktor Sewioł 14, 13. Szymon Szymański 13, 7. Kamil Zywert 12,  9. Bartłomiej Karolak 9, 6.Rafał Kulikowski 9,  3.Dawid Zaguła 3, 0. Adrian Inglot 2, 37. Filip Pruefer