piątek, 19 lipca 2024r.

Grand Prix Traktu Brzeskiego 2019 startuje 24 lutego

W tym roku już po raz piąty rozegrany zostanie popularny na wschodniej ścianie Polski cykl biegów ulicznych Grand Prix Traktu Brzeskiego (GPTB).


Z roku na rok przybywa uczestników, którzy startując w kolejnych etapach GPTB od lutego aż do sierpnia, zbierają punkty w swoich klasyfikacjach wiekowych oraz gromadzą unikalną kolekcję wyjątkowych medali.

Grand Prix tworzą imprezy biegowe rozgrywane w miejscowościach położonych wzdłuż historycznej Szosy Brzeskiej lub w jej pobliżu. Imprezy te od lat cieszą się dużym uznaniem i popularnością w środowisku biegaczy, a dobra fama biegów wykracza szeroko poza ich region geograficzny.

Grand Prix to sześć miesięcy wspólnej biegowej zabawy. To nie tylko rywalizacja o lokatę w końcowej klasyfikacji i miejsce na podium, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia się w skrajnie różnych warunkach atmosferycznych – od zimowego Półmaratonu Wiązowskiego po upalny Bieg Siedleckiego Jacka. To także prawdziwy sprawdzian umiejętności dla biegaczy – od szybkiej piątki do  dystansu półmaratońskiego.

Tegoroczne Grand Prix rozpoczyna tradycyjnie już Wiązowna – do wyboru mamy półmaraton lub bieg na 5 km. W ostatnią niedzielę maja widzimy się w Mińsku Mazowieckim, gdzie biegniemy 5 km lub 15 km. Czerwiec należy do Białej Podlaskiej – na pikniku biegowym tym razem tylko jeden dystans – bieg na 10 km – zaliczany jest do cyklu GPTB. Kolejna szansa na zaliczenie lub poprawienie swojego wyniku na 10 km to impreza debiutująca w Grand Prix – Uliczna Międzyrzecka Dycha. Na finał zapraszamy oczywiście na sierpniowy Bieg Siedleckiego Jacka, podczas którego do pokonania będzie półmaraton lub bieg na 5 km.

Harmonogram GPTB 2019:

  • 24 lutego – 39 Półmaraton Wiązowski
  • 25 maja – Ogólnopolskie Biegu Uliczne 24 Mazowiecka Piętnastka i 5 Mazowiecka Piątka
  • 9 czerwca – 8 Rodzinny Piknik Biegowy Biała Biega
  • 28 lipca – IV Uliczna Międzyrzecka Dycha
  • 25 sierpnia – 10 Bieg Siedleckiego Jacka (finał GPTB)

Zasady Grand Prix

Aby wziąć udział w cyklu, zostać sklasyfikowanym w końcowej tabeli wyników oraz powalczyć o punkty i miejsce na podium należy ukończyć jeden bieg na każdym z dystansów, tj. 5 km, 10 km, 15 km i półmaraton oraz dodatkowy piąty bieg – na dowolnym dystansie podczas dowolnie wybranej imprezy cyklu.
To zawodnik sam wybiera, w jakiej kolejności i gdzie pobiegnie dany dystans.
W przypadku ukończenia dwóch biegów na tym samym dystansie w klasyfikacji zostanie uwzględniony lepszy wynik.

Jest o co powalczyć! Nagrody finansowe i puchary otrzymuje bowiem sześć pierwszych zawodniczek i zawodników w kategorii Open oraz pierwsza trójka
kobiet i mężczyzn w następujących kategoriach wiekowych: 18-29 l., 30-39 l., 40-49 l., 50+.

Pierwszy etap cyklu już nieco ponad miesiąc! Zapraszamy do zapisów: https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4424

Szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie cyklu: www.gptb.pl

Aktualności śledzić można na Facebooku: https://www.facebook.com/grandprixtraktubrzeskiego/

Do zobaczenia na trasie traktu!

 

źródło i foto: ARMS

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;