poniedziałek, 29 kwietnia 2024r.

Gwardia odprawiona z kwitkiem. Szybkie zwycięstwo KPS (fotogaleria)

Ważne przełamanie KPS. W meczu 19 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec pokonali Gwardię Wrocław 3:0.

W poprzedniej kolejce siedlczanie przegrali na własnym parkiecie z Norwidem Częstochowa (2:3). W środę z kolei rywalem KPS był beniaminek – Gwardia Wrocław, która w pierwszym meczu obu drużyn wygrała 3:0. W składzie gospodarzy pojawił się atakujący Marcin Iglewski, który w ostatnich latach związany był z Krispolem Września.

Początek pierwszego seta należał do Gwardii, która bardzo dobrze grała blokiem. Siedlczanie rozkręcili się dopiero w połowie partii, a wielka w tym zasługa Bartosza Kowalczyka, który pewnie obijał ręce rywali. Na swoim dobrym poziomie grał także Damian Dobosz. KPS miał seta pod kontrolą jednak doprowadził do nerwowej końcówki (23:23). Błąd rywali pozwolił siedlczanom triumfować 25:23.

W drugim secie emocji nie zabrakło. Podobnie jak kilkanaście minut wcześniej, podopieczni Witolda Chwastyniaka na własne życzenie doprowadzili do nerwowej końcówki.  Od stanu 24:19, goście zdobyli trzy punkty z rzędu. Gwardia nie wykorzystała swojej szansy, atakując piłkę w siatkę. W zespole gospodarzy warto pochwalić Janusza Gałązkę, który był bardzo aktywny w drugiej połowie seta.

W trzeciej partii KPS poszedł za ciosem. Już na początku odsłony wypracował przewagę, którą systematycznie powiększał.  Kluczowym elementem dla gospodarzy była świetna zagrywka. Goście z Wrocławia zdołali zdobyć tylko 13 punktów.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z Olimpią Sulęcin. Początek meczu 19 stycznia o godz. 17:00.

16.01.19, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Gwardia Wrocław 3:0 (25:23, 25:22, 25:13)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 14. Jakub Abramowicz, 18. Marcin Iglewski

MVP: Radosław Sterna