niedziela, 21 lipca 2024r.

Na narty do Siedlec! Trasy narciarstwa biegowego w naszym mieście

Zapraszamy wszystkich miłośników sportu z Siedlec i okolic do korzystania z tras do narciarstwa biegowego w Siedlcach.

W zależności od warunków atmosferycznych, wiadomo duże opady śniegu sprzyjają przygotowaniu tras, dostępnych jest kilka kilometrów oznaczonych tras do narciarstwa biegowego. Nawet przy obecnej pogodzie dostępny jest ciekawy około kilometrowy fragment.

DOJAZD

Dodatkowym atutem jest doskonały dojazd samochodem. Wyjeżdżając z Siedlec, jadąc ulicą Domanicką należy skręcić w lewo przy numerze 71, znajduje się tam dobrze widoczna tablica z numerem. Droga prowadzi do byłych magazynów wojskowych, a po przejechaniu 100 metrów brukowaną drogą jesteśmy na miejscu. W okolicy parkingu jest mapa wszystkich dostępnych tras więc nie ma obawy, nikt się nie zgubi.

NAWET WIECZOREM

Trasy są w miarę możliwości przygotowywane i częściowo sztucznie naśnieżane, aby umożliwić treningi zawodnikom UKS Rawa Siedlce. Korzystać z tras mogą wszyscy miłośnicy narciarstwa biegowego. Kto nie ma czasu biegać w dzień, może przyjść wieczorem w godzinach 18:30 – 20:00, gdyż kilometrowy odcinek jest oświetlony co widać na zdjęciach. Osoby które nie mają własnego sprzętu mogą skorzystać z wypożyczalni nart biegowych w Siedlcach na ulicy Poziomkowej.

Nawet jeśli w centrum miasta śnieg już prawie zginął to w lesie jest duża szansa, że jego ubita warstwa ciągle pokrywa trasy. Sezon na naszym terenie jest dość krótki, dobre warunki utrzymują się już od dwóch tygodni więc należy się spieszyć, ale też trzymać kciuki aby spadło jeszcze trochę śniegu i złapał lekki mróz.

 

autor i foto: Marcin Protasewicz

źródło: własne

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE

KONTRAHENCI

PATRONAT MEDIALNY

PATRONAT MEDIALNY

;