Sprawiedliwy remis z ekstraklasową Wisłą Płock (multimedia)

W pierwszym zimowym sparingu piłkarze Pogoni Siedlce zremisowali 1:1 w Płocku z tamtejszą Wisłą.

W pierwszym zimowym sparingu w barwach siedleckiej Pogoni zaprezentowali się nowi zawodnicy: Adam Mesjasz oraz Bartłomiej Olszewski. Ponadto testowani byli: Bartosz Ciborowski (Orlęta Radzyń Podlaski), Bartosz Sulima (Wilki Wilcza) i Kacper Szymankiewicz (Wisła Puławy). W drugiej połowie w biało-niebieskich barwach zagrał także Michał Panufnik, który ostatnio był wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski.

Wisła bardzo szybko objęła prowadzenie w meczu. W 3 minucie Krystian Miś będąc przy linii końcowej boiska wygrał pojedynek bark w bark z Maciejem Wichtowskim, po czym wyłożył futbolówkę Carlitosowi, a Portugalczyk strzałem z bliskiej odległości dopełnił formalności. Trzy minuty później Pogoń miała rzut wolny z linii pola karnego. Celny strzał ze stałego fragmentu gry oddał Adam Mójta, jednak to uderzenie było zbyt lekkie i nie sprawiło problemów golkiperowi gospodarzy. 16 minuta: defensorzy z Płock popełnili błąd przy wyprowadzaniu piłki. Futbolówkę przejął Piotr Marciniec, który po chwili podał Damiana Mosiejki, a ten wygrał pojedynek sam na sam z Thomasem Dähne. Chwilę później Wisła mogła ponownie prowadzić, jednak Damian Rasak nie trafił do pustej bramki z kilku metrów po podaniu Carlitosa. W 19 minucie po centrze Jakuba Łukowskiego w boczną siatkę uderzył Giorgi Merebaszwili. Po pół godzinie gry Giorgi Merebaszwili znalazł się „oko w oko” z Rafałem Misztalem i oddał strzał, ale na szczęście bramkarz Pogoni zdołał sparować piłkę na róg. W końcówce pierwszej odsłony Oskar Zawada będąc dobrej sytuacji uderzył obok bramki.

Do drugiej połowy obie ekipy przystąpiły w zupełnie innych składach. Pierwszą groźną akcję w 53 minucie stworzyli Nafciarze. Po błędzie obrony Pogoni Ariel Borysiuk z 15 metrów strzelił niecelnie. 66 minuta: aktywny Kamil Walków będąc w polu karnym oddał mocne uderzenie pod poprzeczkę i Marcel Zapytowski z trudem przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry Nico Varela zdecydował się na strzał z dystansu, który z problemami obronił Józef Burta. W 84 minucie Nico Varela dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne, a tam w znakomitej sytuacji przestrzelił niepilnowany Bartłomiej Sielewski. 87 minuta: Tomasz Margol wyłożył piłkę Mateuszowi Bochnakowi, ten uderzył, ale na posterunku był golkiper Wisły.

Następny sparing Pogoń rozegra w Siedlcach z Victorią Sulejówek. Ten mecz zaplanowano na sobotę, 26 stycznia na godzinę 10.

18.01.19, 13:00 – Płock

Sparing: Wisła Płock – Pogoń Siedlce 1:1 (1:1)

Bramki: Carlitos 3 – Damian Mosiejko 16

Wisła: (I połowa) 30. Thomas Dähne – 20. Cezary Stefańczyk, 26. Igor Łasicki, 14. Adam Dźwigała, 22. Krystian Miś – 11. Carlitos, 8. Dominik Furman, 6. Damian Rasak, 96. Jakub Łukowski, 10. Giorgi Merebaszwili – 16. Oskar Zawada. (II połowa) 87. Marcel Zapytowski – 95. Patryk Stępiński, 18. Alan Uryga, 5. Bartłomiej Sielewski, 2. Marcin Warcholak – 50. Justinas Marazas, 4. Ariel Borysiuk, 23. Semir Štilić, 21. Ricardinho, 7. Nico Varela – 15. Adrian Szczutowski

Pogoń: 12. Rafał Misztal (30, 95. Piotr Smołuch; 61, 1. Józef Burta) – 77. Adam Pazio (46, 20. Bartosz Ciborowski), 19. Maciej Wichtowski (46, 8. Tomasz Margol), 55. Paweł Łydkowski (46, 4. Adam Mesjasz), 6. Adam Mójta (46, 11. Bartosz Sulima) – 14. Sebastian Krawczyk (46, 98. Mateusz Bochnak), 23. Damian Mosiejko (46, 3. Michał Panufnik), 4. Kacper Szymankiewicz (46, 10. Bartosz Wiktoruk), 21. Piotr Marciniec (46, 18. Andrzej Rybski), 24. Bartłomiej Olszewski (46, 29. Sebastian Pociecha; 76, 99. Dominik Barciak) – 87. Adrian Paluchowski (46, 9. Kamil Walków)

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)