Emocje tylko do przerwy. Wyraźna porażka SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 18 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe Polfarmeksem Kutno 80:100.

Dla SKK było to pierwsze wyjazdowe spotkanie w 2019 roku. Wcześniej na własnym parkiecie siedlczanie pokonali WKK Wrocław (98:84) oraz przegrali z Sokołem Łańcut (73:91). W sobotę  siedlczanie rywalizowali z sąsiadem w tabeli – Polfarmeksem Kutno.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Gospodarze wyraźnie górowali w zbiórkach, jednak mieli dużo słabszą skuteczność niż SKK. Podopieczni Michała Spychały świetnie rzucali z dystansu, trafiając 5/7 prób.  Tradycyjnie ciężar zdobywania punktów wzięli na swoje barki Rafał Król oraz Bartosz Wróbel. W drugiej kwarcie lekka przewaga zarysowała się po stronie Polfarmeksu. W zespole z Kutna kilku zawodników regularnie punktowało, przez co defensywa SKK miała pełne ręce roboty. Nie do zatrzymania był szczególnie doświadczony Tomasz Andrzejewski.

Gra SKK kompletnie załamała się w trzeciej kwarcie. Agresywna obrona gospodarzy sprawiła, iż siedlczanie mieli duży problem ze skutecznością rzutów. Gospodarze natomiast świetnie rzucali za trzy punkty i cały czas powiększali swoje prowadzenie. W pewnym momencie przewaga urosła nawet do 19-punktów. W ostatniej odsłonie Polfarmex poszedł za ciosem. Wykorzystał słabą obronę SKK i w końcowym rozrachunku rzucił 100 punktów.

PLANY SKK

Najbliższe spotkanie SKK zagra już w środę. 23 stycznia rywalem siedlczan będzie Znicz Basket Pruszków. Początek meczu o godz. 18:00.